Toplanan Kişisel Veri kategorileri

Platform bilgileri

Belirtilen Platformları kullandığınız takdirde sizden bazı veriler toplanabilir. Bunlara kişisel veriler de dahildir. Verileri, arama geçmişi, IP adresi, ekran çözünürlüğü, kullanılan tarayıcılar, işletim sistemi ve ayarları, erişim zamanları ve yönlendirilen URL oluşturmaktadır. Eğer hizmetlerimizi mobil cihazınız aracılığıyla kullanıyorsanız cihazınız, ayarlarınız ve konumunuzla ilgili veriler de tarafımızca toplanabilir.

Rezervasyon bilgileri

Platformları kullanarak bir rezervasyon yaptıysanız ek bilgilerinize ihtiyaç duyulabilir. Bunlardan bazıları; adınız (ve farklıysa seyahat eden yolcunun adı), yaşı, doğum günü, cinsiyeti, pasaport numarası, e-posta adresi, telefon numarası, kredi kartı bilgileri, fatura adresi, güzergahı ve sık uçan yolcu kartı bilgileri olarak listelenmektedir. Ayrıca bir sonraki rezervasyonunuzda kullanmak üzere kişisel verilerinizi kullanıcı hesabınıza kaydedebilirsiniz.

Hesap bilgileri

Sitemize kaydolmak istiyorsanız e-posta adresiniz, şifreniz ve konumunuza en yakın havalimanı ile bizimle paylaşmak istediğiniz diğer bilgiler tarafımızca toplanacaktır. Kayıt olma veya giriş yapma işlemlerini bir üçüncü parti aracılığıyla gerçekleştirdiyseniz (Facebook’la Giriş gibi), bize ilgili hesapta bulunan verileri kullanma ve kaydetme hakkı tanımış oluyorsunuz.

My Trips hizmetleri

momondo sitesi üzerinden veya mobil uygulamalarımızdan rezervasyon yaparsanız sizin için otomatik olarak bir “My Trips” hesabı oluşturulabilir. Bu hesap, seyahat planlarınızı oluşturup düzenlemek için seyahat bilgilerinizi topladığımız “My Trips” hizmetimize erişmenize olanak sağlar. Bu bilgiler bize erişim verdiğiniz onay e-postalarında bulunan kişisel bilgileri de içerebilir.

Müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmeyi tercih ederseniz destek ekibimize gönderdiğiniz tüm sorgu, şikayet veya diğer bilgileri kaydederiz.

Promosyon bilgileri

Bir çekilişe, yarışmaya veya benzer bir kampanyaya katılmayı tercih ederseniz o sırada belirlenen şartlara uygun olarak, etkinliklerle ilgili fotoğraf, resim, resim yazısı veya diğer içerik gibi verdiğiniz bilgileri toplarız.

Bize kişisel verilerinizi sunmakla bu verilerin doğru, tam, güncel ve kesin olduğunu doğrulamış olursunuz. Ayrıca bu verileri sağlamak için yeterli yetkiye sahip olduğunuzu da onaylamış olursunuz.

Kişisel Verileriniz nasıl toplanır?

Bize verdiğiniz kişisel bilgiler

Kişisel verilerinizi şahsınızdan doğrudan toplanır. Örneğin, sitemize kaydolduğunuzda, seyahat rezerve ederken, müşteri hizmetlerimizle iletişime geçtiğinizde veya bir yarışmaya ya da çekilişe katıldığınızda sağladığınız kişisel bilgiler gibi.

My Trips hizmetimiz aracılığıyla e-posta senkronizasyonuna kaydolursanız bize, My Trips’e bağladığınız e-posta hesaplarınızdaki e-postalara My Trips hizmetimize aktarmak üzere düzenli olarak rezervasyon onayı olup olmadığını belirlemek, bu e-postaları ayrıştırmak ve topladığımız bilgileri (e-postanın bir kopyası dahil) My Trips hesabınıza eklemek için erişim hakkı vermiş olursunuz.

Pasif olarak topladığımız kişisel bilgiler

Kişisel verileriniz pasif olarak da toplanmaktadır. Bu Platform'u ziyaret ettiğinizde şahsınıza ait veriler zamanla ve farklı Web siteleri üzerinden toplanmaktadır. Çerezler ve beacon'lar gibi takip araçları da kullanmaktayız. Bu araçlar hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Platform, cihazınızın bazı özellik ve ayarlarını kullanarak tarafımıza konumunuz hakkında bilgi sağlar. Bunlara, IP adres eşleştirilmesi, Wi-Fi, GPS sinyalleri, baz istasyonu konumu veya diğer teknolojik veriler dahildir. Bahsedilen bilgiler seyahat aramalarınızı kişiselleştirip daha verimli hale getirmek ve size ilginizi çekecek hizmet ve teklifleri sunma amaçlı kullanılmaktadır. Örneğin, bu bilgiler sizin için konumunuza yakın otelleri bulmamıza ve bulunduğunuz yer hakkında faydalı bilgi içeren mesajlar göndermemize yardımcı olur. momondo, cihazınızın ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmaz ancak sunduğumuz konum bazlı özellik ve hizmetlerden faydalanabilmeniz için cihazınızın konum servislerini açmanızı öneririz.

Üçüncü taraflardan topladığımız kişisel bilgiler

Kişisel verileriniz üçüncü taraflar tarafından da bize sağlanmaktadır. Bu, Facebook gibi üçüncü taraf platformları aracılığıyla giriş yaptığınızda gerçekleşmektedir. Ayrıca, güvenlik amacıyla kullanıcılar hakkında bilgi toplayan üçüncü taraf yazılımları (örneğin, Google Invisible CAPTCHA) da kullanırız.

Kişisel Verileriniz hangi amaçla kullanılır?

Kişisel bilgilerini şu şekillerde kullanılabilir:

Hizmetlerimizi iyileştirmek

Kişisel bilgilerinizi size daha iyi bir hizmet sağlamak, Platformlarımızı ve hizmetlerimizi geliştirmek, kullanıcıları daha iyi tanımak ve mülkiyet haklarımızı korumak ve zarar görmelerini engellemek amacıyla kullanırız.

Rezervasyonlar

Biz ve seyahat ortaklarımız kişisel bilgilerinizi rezervasyonlarınızı işlemek ve gerektiğinde seyahat bilgilerinizi kaydetmek için kullanırız.

Pazarlama etkinlikleri

Bilgilerinizi pazarlama amacıyla kullanırız. Bu etkinlikler aşağıdaki içerebilir:

 • Bizden e-posta almayı kabul ettiyseniz veya bizimle etkileşime girdiyseniz ya da yasaların izin verdiği ölçüde bir momondo adresinden bizim veya iş ortaklarımızdan birinin hizmetlerine ilişkin pazarlama e-postaları göndermek. Bültendeki “Aboneliği İptal Et” bağlantısına tıklayarak istediğiniz zaman kolayca pazarlama iletişimi aboneliğinizi bitirebilirsiniz.
 • Daha alakalı reklam ve öneriler göstermek veya ilgisiz bulacağınız reklam ve içerikleri gizlemek. Bu reklamlar Platformlarımızın yanı sıra üçüncü taraf platformlarda da (sosyal medya siteleri dahil) gösterilebilir ve bizim veya iş ortaklarımızın sizin ilginç bulacağınızı düşündüğü bilgileri ya da fırsatları içerir. Kişiselleştirilmiş reklamlar çerezler veya diğer takip teknolojileri aracılığıyla toplanan bilgilere dayanabilir. Takip araçlarını nasıl kontrol edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.
 • Promosyon etkinliklerine katılmayı tercih ederseniz (çekiliş, yarışma veya diğer benzer kampanyalar gibi), ilgili bilgiler bu promosyonları yapmak için kullanılabilir

Aşağıdaki amaçlar dahil olmak üzere sizinle iletişime geçmek:

 • Rezervasyon onayı göndermek
 • Abone olduğunuz alarmlar ve duyuruları göndermek (mobil cihazlar da dahil olmak üzere)
 • Yorumlarınızı istemek
 • My Trips hizmetimiz tarafından işlenen seyahat programlarınız hakkında sizi bilgilendirmek
 • momondo müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiyseniz size ulaşmak
 • Size bilgi ve idari e-postaları göndermek
 • momondo veya iş ortaklarımız tarafından sunulan, ilginizi çekeceğini düşündüğümüz hizmetler hakkında size bilgi göndermek

Yasal amaçlar

Bazı durumlarda bilgilerinizi hukuki ihtilafları yönetmek ve çözmek, yasal soruşturmalar ve uygunluk veya hizmetin kullanım koşullarını uygulamak için kullanmamız gerekebilir.

Sözleşmenin ifası

Kişisel bilgilerinizin kullanımı bizden istediğiniz hizmetleri vermek ve ürünleri sağlamak için gerekli olabilir. Örneğin, Platformumuzda bir rezervasyon yaparsanız rezervasyonu tamamlamak üzere kişisel bilgilerinizi toplamamız gerekir.

Meşru menfaat

Kişisel bilgilerinizi meşru menfaatimiz için kullanabiliriz. Örneğin; ilgili reklam ve önerileri göstermek ve yasal amaçlarla.

Onay

Bazı doğrudan pazarlama amaçlarıyla onayınıza ihtiyaç duyabiliriz. İstediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek veya aşağıda belirtildiği şekilde hesabınızdaki ayarlarını değiştirerek onayınızı geri çekebilirsiniz.

Seçenekleriniz

İletişim tercihlerinizi hesabınızdan yönetebilirsiniz. Size gönderdiğimiz, pazarlama ve fırsatlar hakkında bilgiler içeren e-postalarından iptal URL’si sayesinde aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal etme imkanına sahipsiniz. Hesabınızla doğrudan bağlantılı olan müşteri hizmetler ve diğer hizmetleri ve idari mesajlar içeren e-posta gönderiminin durdurulmasını ancak üyeliğinizi iptal ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Kişisel Verileriniz nasıl paylaşılır?

Kurumsal satış ortakları ve kontrolün el değiştirmesi

Kişisel bilgilerinizi kurumsal satış ortaklarımızla paylaşabiliriz ve momondo’nun (veya şirketin bir kısmının) satılması veya kontrolünün el değiştirmesi durumunda, burada belirtilen kullanımlar için şirket sahipleri kişisel bilgilerinize erişebilir.

Hizmet sağlayıcılar

Bizim adımıza hizmet veren ve bilgilerinizi korumayı ve başkalarıyla paylaşmamayı yazılı olarak kabul etmiş tedarikçilerimizle kişisel bilgilerinizi paylaşabiliriz.

Ödeme hizmeti sağlayıcılar ve seyahat şirketleri

Rezervasyonunuzu Platformlar aracılığıyla gerçekleştirdiyseniz kişisel verileriniz ödeme hizmeti sağlayıcıları ve rezervasyon yaptığınız seyahat şirketleriyle paylaşılabilir. Bunlara, online seyahat acenteleri, oteller, hava yolu şirketleri, araç kiralama şirketleri ve seyahat sigortası yapan şirketler dahildir. Belirtilen üçüncü partiler, kendi gizlilik politikaları doğrultusunda kişisel verilerinizi veri denetleyici olarak işleyecektir. Müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerseniz size yardımcı olmak üzere ilgili seyahat şirketiyle bilgilerinizi paylaşmaları gerekebilir.

İş ortakları

Çeşitli iş ortaklarımızla kişisel bilgilerinizi paylaşabiliriz. Bu iş ortaklarından bazıları çevrimiçi davranışsal reklamcılık amaçlarıyla veya ilginizi çekeceğini düşündüğümüz hizmet ve ürünler sunmak için kişisel bilgilerinizi kullanabilir. Ayrıca, toplama sırasında size açıklandığı diğer şekillerde de bilgilerinizi paylaşabiliriz.. Örneğin, çekilişe katılmak üzere bilgi verdiğinizde, bilgilerinizi promosyon iş ortaklarıyla paylaşabiliriz. Bunun yanı sıra, anonim toplu kullanım verilerini iş ortaklarıyla paylaşabiliriz.

Sizin tarafınızdan paylaşılan seyahatler

My Trips Hizmetimizden yararlanıyorsanız veya bu hizmete bağlı bir programınız varsa oluşturduğunuz programı istediğiniz kişi veya kişilerle paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız program paylaşılan kişi veya kişilerce iptal etme, değişiklik veya check-in yapma haklarını sağlamak için yeterli bilgi içerebilir (rezervasyon referans numaraları gibi). Bundan dolayı, programınızı sadece güvendiğiniz kişilerle paylaşmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen My Trips SSS (Sıkça Sorulan Sorular) bölümüne bakın. Programınızı herkesin görebileceği web sayfalarında (Facebook gibi) paylaşırsanız veriler başkaları tarafından toplanıp kullanılabilir.

Halka açık olarak paylaşılan bilgiler

Bize seyahatinizle ilgili bir yorum gönderdiğinizde, yorumda kullandığınız ad altında tüm Platformlarımızda yayımlama hakkı tanımış olursunuz. Ayrıca bize yorumunuzu diğer yorumlarla kümeleme hakkı sunuyorsunuz.

Yetkililer

Kişisel veriler yasa gereği kolluk kuvvetleri ve diğer resmi makamların talebi üzerine paylaşılabilir. Bunlara, mahkeme kararları, celp ve yasal süreçlerden kaynaklanan emir ve idari veya cezai soruşturma dahildir. Kişisel verileriniz suç sayılan durumların tespit, kovuşturma ve önlenmesi için gerekliyse veya hasarları engelleme amaçlı, yasal bir eyleme yanıt olarak veya hak ve taleplerimizi koruma amaçlı paylaşılabilir.

Kişisel Verileriniz nasıl kaydedilir ve korunur?

Sunucularımız ve veri merkezimiz ABD ve İsviçre’de bulunmaktadır. Hizmet tedarikçilerimiz de farklı ülkelerde konumlanmıştır. Bize kişisel bilgilerinizi vererek, kişisel bilgilerinizin belirtilen ülkelere transfer edilip kaydedilmesini onaylamış oluyorsunuz. Bu ülkeler bulunduğunuz ülkeden farklı ve/veya daha gizli veri koruma ve veri güvenliği kurallarına sahip olabilirler. Sonuç olarak, kişisel verilerinize belirtilen ülkedeki yasalar kapsamında hükümetler, mahkemeler veya kolluk kuvvetleri tarafından erişilebilir. Bu tür ülkelerde yürürlükte olan yasalara tabi, kişisel verilerinizi koruma amaçlı gerekli güvenceler sağlayacağız, örneğin veri alıcılardan AB modeli hükümlerine dayalı sözleşme taahhütleri alarak.

momondo yetkisiz erişim ve kötüye kullanımı engellemek için kişisel verilerinizi koruyan bir güvenlik sistemine sahiptir. Sistemlerimiz veri şifreleme teknolojileri ve endüstri standartlarında olan firewall (güvenlik duvarı) ile inşa edilmiştir. İnternet üzerinden gönderdiğiniz verileri koruma amaçlı Secure Socket Layer (SSL) teknolojisi de kullanmaktayız. Kişisel veri erişimi sadece kuruluşlarımızda görevli personel veya üçüncü taraf tedarikçiler tarafından hizmet sağlama amaçlı Gizlilik Politikamızda belirtilen kurallar kapsamında gerçekleşmektedir.

Saklama süreleri

Hesabınız etkin olduğu sürece ve hesabınızı kapattıktan sonra bir süreliğine (bilgi kaybı olmadan hesabınızı yeniden etkinleştirebilmeniz için) kişisel bilgilerinizi saklarız.

Yasal yükümlülüklerimize uymak, ihtilafları çözmek ve sözleşmelerimizi uygulamak için de kişisel bilgilerinizi saklarız.

Çerezler ve takip araçları

Çerezler ve takip araçları momondo tarafından kullanılmaktadır. “Takip etme” taleplerine nasıl yanıt verildiğini öğrenmek ve daha fazlası için buraya tıklayın.

Diğer Web Siteleri

Eğer üçüncü taraf web sitelerine veya diğer platformlara yönelirseniz momondo gizlilik politikası geçerli değildir.

Çocuklar

momondo, reşit olmayanlardan kasten kişisel veri toplamaz. Reşit olmayan bir kişi tarafından kişisel veri gönderildiğinin farkına varılırsa bu veri tarafımızca en kısa zamanda kayıtlarımızdan kaldırılır. Bize kişisel verilerini sunan reşit olmayan birinin ebeveyniyseniz lütfen bu verileri silmemiz için bizimle iletişime geçin.

Gizlilik Politikamızdaki değişiklikler

Gizlilik Politikamız herhangi bir zamanda ve önceden haber verilmeksizin değişebilir. Kişisel verilerinizin nasıl kullanılacağına dair değişikliklerden önceden haberdar edileceksiniz. Değişiklikler hakkında bilgilere e-posta veya web sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimizi ve Platformlarımızı değişiklikler yayımlandıktan sonra kullanmaya devam etmekle şartlarımızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Kişisel bilgilere ilişkin haklarınız

Herhangi bir talebinizle ilgili momondo ile iletişime geçmeden önce, momondo’daki “Hesabım” sayfasından hesap ayarlarınızı yönetebileceğinizi lütfen göz önünde bulundurun. Ayrıca, buraya tıklayarak istediğiniz zaman hesabınızı silebilirsiniz. Haklarınız:

 • Erişim: Yürürlükteki kanunlar uyarınca ve herhangi bir ücret talep edilmeksizin, kaydettiğimiz kişisel verileriniz hakkında bilgi alma hakkına sahipsiniz. Ancak, istisnai durumlarda, yürürlükteki yasalar uyarınca, verilerinizi sağlamadan önce makul bir ücret talep etmekteyiz.
 • Düzeltme: Tam olmayan veya hatalı kişisel bilgilerinizi düzeltmemizi isteyebilirsiniz
 • Silme: Hesabınızı silmemizi isteyebilirsiniz
 • İtiraz: İstediğiniz zaman, kişisel bilgilerinizin doğrudan pazarlama amaçlarıyla kullanılmasına itiraz edebilirsiniz
 • İşleme kısıtlamaları: Kişisel bilgilerinizin işlenmesini durdurmamızı isteyebilirsiniz. Örneğin, işleme itiraz ettiyseniz ve meşru zeminin varlığı hâlâ değerlendiriliyorsa.
 • Verilerin taşınırlığı:Eğer uygunsa, My Trips hesabınızdaki seyahatleri tamamen momondo’nun takdirine bağlı olarak kararlaştırılacak, yaygın olarak kullanılan ve bilgisayarca okunabilir bir biçimde size göndermemizi isteyebilirsiniz.
 • Cayma hakkı: Geri çekilmeden önce bu onaya dayanan işlemlerimizin meşruluğunu etkilemeyecek şekilde istediğiniz zaman onayınızı geri çekme hakkına sahipsiniz.

İstenen bilgiler sağlanmadan önce kimlik belgesi talep edebiliriz. Bazı durumlarda kişisel verilerinize erişim hakkı tanınmayabilir. Örneğin, kişisel verileriniz başka şahısların kişisel verileriyle bağlantılıysa veya bazı yasal nedenlerden dolayı. Bu gibi durumlarda verileri neden paylaşamayacağımız hakkında bilgilendirileceksiniz. Silmeyi veya anonimleştirmeyi yasaklayan, özellikle momondo’nun muhasebesini, alacakları işlemesini ve zorunlu veri saklamasını etkileyen yasal hükümler nedeniyle silme ve düzeltme taleplerinizi reddedebiliriz.

Nasıl bizimle iletişime geçersiniz ve şikayette bulunursunuz?

Momondo A/S, Platformdaki kişisel bilgilerin işlenmesini denetler. Haklarınızı kullanmak, gizlilik uygulamalarımız hakkında soru sormak veya gizlilik seçeneklerinizi uygulamak ya da anlamak üzere yardım almak için privacy@momondo.com adresinden Veri Koruma Yetkilisi’yle iletişime geçin veya bize yazın:

Momondo A/S
Attention: Data Protection Officer
Løvstræde 1

DK-1152 Copenhagen K | Denmark

Kişisel bilgilerinizin işlenmesi ile ilgili aktivitelerimizin geçerli veri koruma yasaları ile tutarlı olmadığını düşünüyorsanız veri koruma konularından sorumlu yerel bir denetleyici kuruma veya Danimarka Veri Koruma Yetkililerine şikayette bulunabilirsiniz.

 

Çerezler ve diğer takip araçları

momondo, çerezler gibi takip araçları kullanır

Bir takım yaygın takip araçları tarafımızca (veya beraber çalıştığımız tedarikçilerce) kullanılmaktadır. Bu araçlar Platformlarımızı kullandığınızda hakkınızda zaman içinde ve farklı Web siteleri üzerinden tanımlanan ve demografik bilgi edinmek adına kullanılır. Bu tür yöntemleri kullanan üçüncü taraflarımız da mevcuttur (reklamcılar gibi). Kullandığımız araçlara tarayıcı çerezleri de dahil olabilir. Tarayıcınız bu çerezleri bilgisayarınızda küçük bir dosyaya kaydeder.

Biz veya reklam ortaklarımız ayrıca web beacon’ları (tek piksel GIF görüntüleri) da kullanabilir. Web beacon’ları sayfanın veya e-posta bülteninin kodunda yer almaktadır. Mobil uygulamalarımızdan, iş ortağımız olan bir siteye erişim sağladığınızda, bu sitedeki etkinliğinizi takip edebiliriz.

Platformlarımızı kullanarak bize bu politika kapsamında belirtilen çerezleri ve takip araçlarını kullanmamız için kesin ve bilinçli onayınızı vermektesiniz.

momondo, takip araçlarını şu amaçlarla kullanır

 • Platformları kullanan yeni ziyaretçi oranlarını belirlemek.
 • Tarayıcınızı geri dönen ziyaretçi olarak tanımlamak. Bunlara Platformları ziyaretiniz esnasında tarayıcınızı kullanarak ayarladığınız tercihler de dahildir (dil seçimi gibi).
 • Kayıt olduysanız kullanıcı adınızı ve parolanızı hatırlamak.
 • Reklam aktivitelerimizi optimize etmek için çapraz aygıt takibinden faydalanmak. Çapraz aygıt takibinin bir parçası olarak momondo, başka bir bilgisayar veya bilgisayara bağlı cihaz veya bilginin toplandığı cihaz ile belli bir tarayıcıdan veya mobil cihazdan toplanan bilgileri bir araya getirebilir. Cihazınızdaki çerez ayarlarını değiştirerek reklam amaçlı çapraz cihaz takip ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.
 • Çevrimiçi reklam şirketleriyle Platformlarımızda ve üçüncü taraf platformlarında hedefli reklam göstermek. Bu hedefleme Platformlarımıza veya üçüncü parti platformlarına gönderdiğiniz verilere dayalı olabilir. Hedeflendirmeler faaliyetleriniz ve davranışlarınıza da bağlı olabilir. İş ortaklarımızdan tarama geçmişiniz hakkında bilgi edinebiliriz. Hedefli reklamcılık ve bu tür reklamları kabul veya reddetme (opt-out) seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için www.aboutads.info/choices, www.youronlinechoices.eu veya http://www.aboutads.info/appchoices sitelerine bakın.
 • Ortak çalıştığımız web sitelerinde ne zaman rezervasyon yaptığınızı öğrenmek.
 • Web sitesi hizmetimizi iyileştirmeye yardımcı olması ve kapasite planlaması amaçlı. Biz veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız analiz çerezleri ayarlayabilir. Bu çerezler, Platformlarımızı ziyaret eden kullanıcı türleri ve bu kullanıcıların görüntüledikleri sayfa ve reklamlar hakkında toplu veya parçalı olarak bilgi toplamamızı sağlar. Platformlarımızın kullanımını daha iyi anlamak için biz veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız bu kullanımla ilgili olarak ziyaret edilen sayfalar, tıklanan bağlantılar ve fare hareketleri gibi bilgileri toplayabilir. Bu bilgileri kimliğinizi saptamak için kullanmayız.

Takip araçları nasıl kontrol edilir ve çevrimiçi davranışsal reklamcılık nasıl engellenir?

Tarayıcınız çerezleri kontrol etmenize olanak tanıyabilir. Bu işlemin nasıl yapıldığı tarayıcıdan tarayıcıya değişir. Daha fazla bilgi için kullandığınız tarayıcının Yardım menüsüne bakın. Takip edilmeme tercihiniz yalnızca bu tarayıcıdaki çerezlerde saklanır, bu nedenle kullandığınız diğer tarayıcı, bilgisayar ve cihazlarda ayrıca tercihlerinizi ayarlamanız gerekir. Tarayıcınız çerezleri engelliyorsa takip edilmeme tercihleriniz etkin olmayabilir. Tarayıcı çerezlerinin silinmesi, takip edilmeme tercihlerinizi kaldırabilir, bu nedenle bu sayfayı düzenli olarak ziyaret ederek tercihlerinizi gözden geçirmeniz gerekir. Çerezleri silmeniz veya engellemeniz veya çevirimiçi davranışsal reklamcılığı reddetmeniz bu politikada belirtilen tüm takiplerin durdurulacağı anlamına gelmez.

Üçüncü taraf çerezleri engellemenin reklam veya pazarlama almayacağınız veya bunlara tabi olmayacağınız anlamına gelmediğini lütfen unutmayın. Bu durum yalnızca almamayı tercih ettiğiniz üçüncü tarafın reklamlarının web tercihlerinize veya çevrimiçi davranışlarınıza göre olmayacağı anlamına gelir. momondo’nun reklam amaçlı olarak çevrimiçi davranışlarınızı takip etmesini tercih etmiyorsanız buraya tıklayın. Bu işlem, çevrimiçi davranışınızdan sağlanan, momondo veya momondo adına hareket eden üçüncü taraflar tarafından sadece momondo’nun ilgi alanına dayalı reklamlarını sunma amacıyla toplanan bilgilerin momondo tarafından kullanılmayacağı anlamına gelir. Yukarıdaki bağlantı aracılığıyla ilgi alanına dayalı reklam almamayı tercih etmenin momondo veya üçüncü taraflardan hiç reklam almayacağınız anlamına gelmediğini unutmayın. Bu durum yalnızca göreceğiniz reklamların ilgi alanınıza göre olmayacağı anlamına gelir. momondo, Gizlilik Politikasına uygun diğer amaçlarla bilgi toplamaya da devam edebilir.

Hakkınızda (yaş, ilgi alanları ve cinsiyet gibi) demografik verileri toplamak için Google Analytics, Analytics Demographics ve Interest Reporting kullanmaktayız. Remarketing with Google Analytics (Google Analytics ile Yeniden Pazarlama) ve Google Display Network Impression Reporting (Google Görüntülü Reklam Ağı Görünüm Raporlama) gibi Google için Google Analytics hizmetleri aracılığıyla sizin hakkınızda toplanan bilgileri kullanabiliriz. Google Analytics iptali veya hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın. Yaptığınız seçimler tarayıcıya ve cihaza özeldir. Sayfamızın bazı özelliklerini kullanabilmek için çerezlere ihtiyaç vardır.

momondo "Takip Etme" taleplerini nasıl yanıtlar?

Bazı tarayıcılar çevrimiçi davranışlarınızı anonim tutan “Takip Etme” özelliğine sahiptir. Bu özellikler henüz tek bir biçimde değildir, bu nedenle şu anda bu taleplere yanıt verme donanımına sahip değiliz.

Takip araçları kullanımımızla ilgili sorularınız ve görüşlerinizi, geri bildirim formunu kullanarak bize gönderebilirsiniz.