New York City’de kokteyl keyfi için en iyi barlar

New York’u gezerken susadın mı? İşte bardağında en mükemmel karışımları bulabileceğin 9 kokteyl barı

En-iyi-kokteyl-new-yorktaki-en-iyi-barlar

New York’taki en iyi kokteyl barlarının hangileri olduğunu öğrenmek ister misin?

Kategori Şehirler

Tarih 30/05/2016

“Cosmopolitan” kelimesini duyduğunda aklına hangi şehir geliyor? Bu içeceğin ruhunu daha iyi yansıtabilen başka bir yer yok: Pek çok kişiye göre, New York dev bir kokteyl barıdır. Parti havasına girebileceğin ve şehrin en kaliteli barmenlerinin elinden çıkmış karışımları tadabileceğin en iyi yerleri yazımızda bulabilirsin.

Barların tümü iPhone için ücretsiz New York City rehberimizden özenle seçildi. Hemen indir (şu anda sadece İngilizce olarak mevcut)!

Hotel Delmano

Hotel-Delmano-new-yorktaki-en-iyi-barlar
Kokteylini Brooklyn’de yudumlamak istiyorsan Hotel Delmano iyi bir tercih

Hotel Delmano’da cin tonik istediğinde, alacağın şey dolu bir bardak cin ve yanında da tonik olacaktır! Antika aynalar ve gösterişli avizelerle dolu bar, güçlü kokteyller ve leziz tapaslar yemek için mükemmel bir ortam sunuyor. Cin tonik gibi klasik lezzetler sana göre değilse, temel malzemesi apsent olan pek çok kokteylden birini veya yerel Brooklyn Beauty kokteylini deneyebilirsin.

Nerede: 82 Berry St.
Tel: +1 718 387 1945
En yakın istasyon: Bedford Ave.

Blind Barber

Blind-Barber-new-york-kokteylleri-new-yorktaki-en-iyi-barlar
Blind Barber’da New York’a özgü bir saç stili ve New York kokteylleri seni bekliyor

Yoldan geçip giden habersiz kişiler, burada hiçbir tabela olmadığından, bir cuma gecesi bir sürü insanın bir berber dükkânının önünde neden beklediğini merak edebilir. Tüm gün normal bir şekilde işini yapan bir berberken, gece olduğunda, barın müdavimleri dükkânın içindeki bir sürgülü kapıdan bu “çok iyi gizlenmiş” gece kulübüne girer. Kulübün dama desenli zemini ve eski moda duvar kâğıtları, içerideki kalabalık gruplar sayesinde modern bir çehreye kavuşuyor.

Şık kokteyller eşliğinde yapılan alçak sesli muhabbetler, gecenin yaklaşmasıyla coşkulu bir partiye dönüşüyor. DJ’in programını tamamladığı sıralarda ortamdaki adrenalin o kadar yüksek oluyor ki, güzel bir yabancı yanlışlıkla ayağına basarsa umurunda bile olmayacak. Yine de, eğer biraz dinlenmek istersen mekânın arkasında ev kütüphanelerini andıran küçük bir oda olduğunu hatırlatalım.

Nerede: 339 E 10th Street
Tel: +1 212 228 2123
En yakın istasyon: 1st Ave.

Dear Irving

Dear-Irving-en-iyi-kokteyller-new-yorktaki-en-iyi-barlar
New York’taki Dear Irving’de kendini bir yıldız gibi hissedeceksin

Manhattan’da yeterince kokteyl salonu olsa da içlerinden sadece biri zaman yolculuğu kavramına odaklanmıştır. Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris) filminden esinlenen barda, tarihin farklı dönemlerinden kişilerin adlarının verildiği dört salondan birini tercih edebilirsin. JFK salonunda yıl 1960’ü gösterirken, Marie Antoinette odasındaysa Paris aristokrasisi tekrar hayat buluyor.

Her bir döneme ait dekorasyon, artık geçmişte kalmış ayrıntılarla karakterize ediliyor olsa da, burada şımartılıyor hissetmeni sağlayacak asıl şeyin özen gösterilen kişisel dokunuşlar olduğunu söyleyebiliriz. Buz küpleri seçtiğin içecek için özel olarak elle oyuluyor ve yeni bir içecek almak için garsonu çağırırken masandaki zile basman gerekiyor. Böylesi samimi bir ortam sunan Dear Irving, özel günlerde kutlama yapmak için gelen aşk kuşları ve yakın arkadaş gruplarının da favori mekânları arasında yer alıyor.

Nerede: 55 Irving Place
Tel: Yok
En yakın istasyon: Union Square

Bathtub Gin

Bathtub-Gin-en-iyi-kokteyller-new-yorktaki-en-iyi-barlar
Cin sevenler için bir cennet

Günlük yaşamın en dolu haliyle yaşandığı işlek bir Chelsea caddesinde, şık giyimli New Yorkluları telaşlı bir şekilde belirli bir kahve dükkânını ararken gördüğünde, tüm bunların bir bardak espresso için olduğunu düşünürsen yanılırsın. Zarif giyimli bir hostes ‘Stone Street Coffee’ dükkânının içindeki duvara gizlenmiş kapıyı açarak, cin tutkunlarının cenneti sayılabilecek mekânı ortaya serer: Bathtub Gin. Erken ve mesai sonrası saatlerde rahat bir buluşma mekânı sayılabilecek barın havası, en yoğun olduğu saatlerde küçük bir Muhteşem Gatsby partisini akla getirir.

Yerel bir popülariteye sahip bar, Manhattan’ın iş hayatından gençlerin de yaratıcı (ve sert) kokteyllerin tadını çıkarmak için uğradığı yerlerden biridir. Bu yüzden mekâna gitmeden önce rezervasyon yapmak isteyebilirsin. Ziyaretini daha da unutulmaz kılmak için, dilersen barın en önemli simgesi olan bakır küvette fotoğraf da çektirebilirsin.

Nerede: 132 9th Avenue
Tel: +1 646 559 1671
En yakın istasyon: 14th St.

The Auction House

The-auction-house-manhattan-new-yorktaki-en-iyi-barlar
Özenle hazırlanmış kokteyllerin tadını The Auction House’un samimi ortamında çıkarabilirsin

The Auction House’un sahibiyle konuşma fırsatı bulursan, sana işletmesinin tarihini büyük bir hevesle anlatacaktır. Bu zarif bar salonu, Manhattan’ın koloni dönemi günlerinden kalma eski bir fayton garajıdır. 1920’lerden kalma bir malikaneyi anımsatan ortama adımını attığında, buranın yerel sosyeteden insanların sıcak sohbetler etmek veya âşık oldukları kişiyi etkilemek için ziyaret ettikleri bir yer olduğu fikrine kapılabilirsin.

Mekânın dekorasyonunu kadife perdeler, tahrik edici tablolar ve mermer bir şömine süslüyor. İnsanları buraya asıl çeken barın romantik atmosferi olsa da, burada oyalanmalarını sağlayanın da sunduğu yaratıcı içecekler olduğunu söyleyebiliriz.

Nerede: 300 East 89th Street
Tel: +1 212 427 4458
En yakın istasyon: 86th St.

Salon de Ning

Salon-de-Ning-teras-bari-new-yorktaki-en-iyi-barlar
New York’taki en iyi barlardan Salon de Ning’de hazırlanan bir kokteyl

Bu seçkin teras barı, 5. Cadde’deki çılgınlığın metrelerce yukarısında hizmet verir. Yaz aylarında uzanarak gün ışığının keyfini çıkarabileceğin bu mekânda, kış aylarında büyük pencereler sayesinde gökdelenlerin ve lüks mağazaların manzaralarını izleyerek üşümeden kokteylini yudumlayabilirsin. Salon de Ning, prestijli Peninsula Hotel’in en üst katında bulunuyor olsa da bar herkese açıktır. Şık lobiden geçerek, en üst kata çıkan asansöre binmek bile gerçekten özel bir deneyim yaşıyormuşsun hissi uyandırıyor.

Asya esintili kokteyllerin keyfini çıkarmak pek ucuza gelmese de, bir veya iki kokteylle kendini ödüllendirebilirsin; özellikle de seçkin bir şekilde kutlamak istediğin özel bir gün söz konusu olduğunda. Salon de Ning, bu muhteşem şehre yapılan bir seyahatin başında veya sonunda gidilebilecek en mükemmel yerlerden biridir.

Nerede: 700 5th Ave.
Tel: +1 212 956 2888
En yakın istasyon: 5th Ave./ 53rd St.

Weather Up

Weather-Up-new-york-kokteylleri-new-yorktaki-en-iyi-barlar
Weather Up sert ve lezzet dolu kokteyller sunuyor

Manhattan’ın kokteyl barlarının pek çoğu kalabalık ve gürültülü yerlerdir. Eğer daha az enerjik bir ortam arıyorsan, Weather Up kaliteli içecekleri sakin ve hoş bir mekânda sunuyor. Mekanın duvarlarını ve tavanını kaplayan beyaz fayanslarıyla harikulade uzun lambaları adeta bir metro istasyonundaymışsın gibi hissettiriyor. Aynı şeyi oturduğun deri koltuklar için de söyleyebiliriz. Yine de, loş ışıklandırması ve seçkin atmosferi, burayı bir metro istasyonunun olabileceğinden çok daha şık bir hale getiriyor.

Menüde oldukça fazla çeşitte leziz ve gösterişli karışımlar yer alıyor. Tüm meyve suları ve şuruplar ev yapımı olduğundan, en sert içecekler bile ekstra bir lezzet ve tazelik sunuyor.

Nerede: 159 Duane St.
Tel: +1 212 766 3202
En yakın istasyon: Chambers St.

Angel of Harlem

Angel-of-Harlem-new-yorktaki-en-iyi-barlar
Angel of Harlem’de duygu dolu zamanlar geçirebilirsin

Kokteyllerle birlikte ‘soul food’ mutfağından harika yemekler sunan bir yere ne dersin? Angel of Harlem bu isteğini karşılayabilir. Bu işlek mekânın menüsünde, semtin Afrika Karayip kökenlerini gururla temsil eden yeni pişmiş empanada’lar ve sığır kuyruğu yahnisi gibi yemekler bulabilirsin. Tabağındakileri bitirince, ortadaki bar tezgâhının çevresinde kümelenen kalabalığa kokteyl tatlın için katılma vaktin de gelmiş oluyor.

Akşam yemeği saatleri geride kalınca, DJ hoparlörünün sesi de biraz artıyor ve 90’ların R&B şarkılarından, Jamaika dancehall müziğine uzanan melodilerle kalabalığı neşelendiriyor. Mekânın kokteylleri, spesiyalleri olan rom puncu Caribbean Queen de dâhil olmak üzere, ada esintili içeceklerden oluşuyor. Neon ışıklı “Harlem State of Mind” (Harlem Ruh Hali) tabelasının altında fotoğraf çektirmeyi de ihmal etme, çünkü bu mekân sayesinde o ruh haline sen de bürünmüş olacaksın.

Nerede: 2272 Frederick Douglass Boulevard
Tel: +1 212 316 0350
En yakın istasyon: 125 St.

Donna Cocktail Club

Donna-Cocktail-Club-new-york-kokteylleri-new-yorktaki-en-iyi-barlar
Donna Cocktail’in kemerli tavanının altında kokteyllerini yudumlayanlar

Güney Williamsburg’daki Donna’da içeceğin kokteyli düşünürken, her kokteylin karakteristiğini gösteren sembollerle zenginleştirilmiş menülerine göz atmayı unutma. Bunu, inanılmaz sayıda içecek seçenekleriyle dolu bu şehirde Donna’nın öne çıktığı konulardan biri arasında sayabiliriz.

İç dekorasyon adeta bir tasarım dergisinden fırlamış gibi görünüyor: Kemerli tavanlar, bembeyaz duvarlar ve palmiye yaprakları lüks bir Küba atmosferi yaratıyor. Bar tezgâhının hemen arkasında, barmenin hazırladığı ilgi çekici içeceklerin şişeleriyle dolu raflar yer alıyor. Donna’nın kanıtladığı şeylerden biri de, Brooklynlilerin her ne kadar günlük giyinmeyi tercih ediyor olsalar da, zarif bir yerde olmaktan keyif aldıklarıdır. DJ’in hoş funk ezgilerini çalmaya başlamasıyla, mekân hoş ama mütevazı bir parti atmosferine kavuşuyor.

Nerede: 27 Broadway (Brooklyn)
Tel: +1 646 568 6622
En yakın istasyon: Marcy Ave

New York City’e uçak bileti ara
New York’taki en iyi barlardan birkaçını daha öğrenmek ister misin? New York’ta bulabileceğin en iyi bira barlarından oluşan listemize göz atabilirsin. Ardından ücretsiz New York şehir rehberimiz momondo places’i de indirebilirsin (şu anda sadece İngilizce olarak mevcut).

Yayımlanma tarihi

30/05/2016