14 Şubat Fırsatları: 14 Şubat Otelleri, Uçak Biletleri ve Tatil Kampanyaları

2019’un ilk özel günü her yeri kırmızı kalplerle donatmak üzere! 14 Şubat kampanyaları ve uçak bileti fırsatları ise şimdiden reklamlara konu olmaya başladı. Bu yıl Sevgililer Günü’nü romantik bir seyahatle geçirmek istersen momondo‘nun hazırladığı 14 Şubat gezi turları, seyahat fikirleri, otel fırsatları ve uçak kampanyası rehberiyle rezervasyonunu hemen yaptırabilirsin.

14 şubat uçak bileti fırsatları – İstanbul çıkışlı fırsatlar

Destinasyon Fiyat/Kişi Başı Seyahat Tarihi Uçak Bileti Ara Otel Ara
Adana Uçuşları 228 TRY 14 Șub – 17 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Antalya Uçuşları 165 TRY 11 Șub – 15 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Belgrad Uçuşları 882 TRY 13 Șub – 18 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Bükreş Uçuşları 798 TRY 14 Șub – 17 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Roma Uçuşları 840 TRY 13 Șub – 16 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Madrid Uçuşları 1314 TRY 13 Șub – 16 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Berlin Uçuşları 834 TRY 14 Șub – 18 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Barselona Uçuşları 1387 TRY 12 Șub – 16 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Viyana Uçuşları 864 TRY 12 Șub – 15 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Cenevre Uçuşları 1355 TRY 12 Șub – 17 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Paris Uçuşları 1041 TRY 13 Șub – 17 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
New York Uçuşları 2288 TRY 13 Șub – 24 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Toronto Uçuşları 2602 TRY 12 Șub – 23 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Tokyo Uçuşları 3201 TRY 12 Șub – 21 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara
Johannesburg Uçuşları 3636 TRY 13 Șub – 23 Șub
Uçak bileti bul
Otel Ara

Sevgililer Günü ne zaman? 14 Şubat hangi gün?

Sevgililer Günü tüm dünyada 14 Şubat tarihinde kutlanıyor. Bu yıl Sevgililer Günü, Perşembe gününe denk geliyor. Bu da demek oluyor ki; 14 Şubat tatil yerlerinin keyfini hafta sonuyla birleştirme ihtimali artıyor.

14 Şubat Sevgililer Günü fırsatlarından maksimum fayda sağlamak için fazladan iki iş gününe ihtiyaç var.

14 Şubat Yurtdışı Önerileri

14 Şubat Tatil Yerleri – Roma

Roma her zaman romantik.. © Christopher Czermak

14 Şubat yurtdışı turları denilince elbette ilk sırayı İtalya kadar romantizmin de başkenti olan Roma alıyor. Tersten yazılışı “aşk” anlamına gelen “Amor” olduğundan, Roma’ya “Adında aşk saklı şehir” de deniliyor. Sadece bu yüzden bile en azından 14 Şubat ucuz uçak bileti aramalarında Avrupa’nın bu en turistik merkezlerinden birine yer vermek gerekiyor.

Sevgililer Günü için Roma’nın tam isabet olduğunu yeterince açıkladığımıza göre, bu romantik destinasyonda çiftlerin neler yapabileceğine bir göz atalım. Öncelikle günün anlam ve önemine uygun olarak Aşk Çeşmesi ziyaret edilebilir. Bu ziyaret sırasında dilek dileyip çeşmeye para atmak da olmazsa olmazlardan…

Aşk Çeşmesi’nden dönerken dar sokaklardaki sağlı sollu restoranlarda saate göre kahve-tatlı, antipasti (atıştırmalık)- ev yapımı şarap ya da ana yemek-prosecco gibi özel lezzet eşleşmeleri denenebilir. Vatikan, İspanyol Merdivenleri, Pantheon gibi klasikler Roma’ya gidildiğinde günlük şehir turuna mutlaka katılıyor.

Şehrin bohem mahallesi Trastevere ise aslında Sevgililer Günü ruhuna uygunluğuyla bu özel gezide mutlaka ziyaret edilmesi gereken Roma adresleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Buradaki küçük kafelerde mekan sahiplerinin elleriyle yaptığı şarapları, limoncelloları tatmak apayrı bir keyif. Bu arada Cafe Greco’da en azından bir espresso, Pompi’de de bir kutu dolusu tiramisu yemeden kesinlikle dönmemek gerekiyor. Çünkü ziyaret sebebi romantik bir 14 Şubat tatili de olsa, Roma’ya gitmek fazladan birkaç kiloyla dönmek demek!

Roma için ne kadar bütçe ayırmalısın: Roma’da iki kişilik bir yemek için orta ölçekli bir restoran göz önüne alındığında üç öğüne yaklaşık 55 Euro ödeniyor. Fast food restoranlarında bu fiyat 8 Euro’ya kadar düşüyor. Şehir içi ulaşımda ise tek yöne bilet, 1.5 Euro.

Ucuz Roma uçak bileti ara

14 Şubat Tatil Yerleri – Atina

Biraz farklı, biraz melankolik, Atina © Arthur Yeti

Atina ilk bakışta 14 Şubat Sevgililer Günü gidilecek yerleri arasında ilginç bir seçenek gibi dursa da, oryantalist havası, Ege Denizi ve lokal eğlence anlayışıyla aslında bulunmaz bir rota.

Atina’yı gezmeye başlarken, şüphesiz dünyanın en önemli kalıntılarından olan Akropol’le başlamak gerekiyor. Bu çok önemli tarihsel mirası gezdikten sonra şehrin keyfini çıkarmaya Monastraki’den başlanabilir. Burası, alışverişin kalbi olan Ermou Caddesi’ne de oldukça yakın.

Ermou’daki muhteşem pastaneler, hem dekorasyonu, hem de ürünleriyle Sevgililer Günü’nü on ikiden vuruyor. Romantik bir akşam yemeği için ise Plaka ve şehre yaklaşık 30 dakika mesafedeki marina en ideal lokasyonlar… Her iki bölgede de mum ışığında deniz ürünleri, cacık, Yunan salatası gibi yerel lezzetler, ev yapımı şaraplar ve uzolar eşliğinde tadılabiliyor. Turistlere kalan ise sadece seçim yapmak: Deniz kenarı mı, yoksa şehir içindeki mekanlar mı?

Atina için ne kadar bütçe ayırmalısın: Atina’da iki kişilik bir yemek için orta ölçekli bir restoran göz önüne alındığında üç öğüne yaklaşık 50 Euro ödeniyor. Fast food restoranlarında ortalama fiyat 6 Euro civarı. Bunun yanı sıra şehir içi ulaşımında tek yön bileti 1.40 Euro.

Ucuz Atina uçak bileti ara

14 Şubat Tatil Yerleri – Odessa

Bembeyaz, romantik bir tatil © Danil Sorokin

Karlar altında vizesiz bir Sevgililer Günü tatili planlamak isteyenler burada mı? Kar denilince aklına hemen romantizm gelenlerin burnuna Ukrayna denilince “aşk kokusu” da gelecektir. Eğer herkes yeterince sıkı giyindiyse Odessa turu başlasın!

Odessa’da her bina ayrı bir hikaye anlatır gibi özenle işlenmiş, kendine has bir mimari yapıya sahip. Sadece sokaklarında dolaşmak bile bir masal ülkesinde turluyormuş hissi yaratıyor. Odessa Pasajı, Opera Binası, Puşkin Müzesi, Potemkin Merdivenleri, Şehir Parkı, Deribasivska Caddesi gibi kült yerler Odessa’nın önemli turistik yerleri.

Odessa’da yapılabilecek daha romantik aktiviteler de yok değil. Karlar altındaki Odessa’yı günün her saati mekanlarda içkinizi yudumlayarak izlemek mümkün. Bu arada sürprizlerle karşılaşmamak için Odessa’da bazı mekanların sadece mayıs-eylül arası hizmet verdiğini belirtmeliyiz.

Odessa için ne kadar bütçe ayırmalısın: Odessa’da iki kişilik bir yemek için orta ölçekli bir restoran göz önüne alındığında üç öğüne yaklaşık 500 Grivna ödeniyor. Su, kola gibi içeceklerin fiyatları ise 9-13 Grivna arasında değişiyor. Şehir içi ulaşımda 7 Grivna ise tek yön biletinin fiyatı…

Ucuz Odessa uçak bileti ara

14 Şubat Tatil Yerleri – Amsterdam

Kıpır kıpır, hareketli bir Sevgililer Günü tatili © Charl van Rooy

Sevgililer Günü yurtdışı turlarına 2019 yılında damgasını vuracak bir diğer lokasyon da; Hollanda’nın parlayan yıldızı Amsterdam… Gece hayatı, cıvıl cıvıl sokakları ve bitmeyen enerjisiyle Amsterdam, klasikleştiği üzere hareketli ama romantizm seviyesi yüksek bir Sevgililer Günü kaçamağı sunuyor. Şehrin simgesi bisikletler çiftlerin özellikle bu günde en çok tercih ettiği aktiviteler arasında yer alıyor.

Bir başka romantizm dolu etkinlik de tekne gezileri… Gece de düzenlenen tekne turlarına akşam yemeği ve içki dahil edilebiliyor. Bu arada kanal turu seçeneği gün içinde de değerlendirilebilir. Sessizlikte balıkçı kasabaları arasında yapılan kısa bir tur dingin dakikalar yaşatabilir.

Gündüz daha az romantik ama daha sakin ve farklı bir etkinlik yapmak isteyenler ise müzeleri, peynir fabrikalarını veya tahta ayakkabı üreten atölyeleri ziyaret edebilir. Ancak günlerden 14 Şubat romantizmi ya da dondurucu soğuk söz konusu olsa da, rengarenk Amsterdam gecelerinde birkaç tur atmadan kesinlikle dönmemek gerekiyor.

Amsterdam için ne kadar bütçe ayırmalısın: Amsterdam’da iki kişilik bir yemek için orta ölçekli bir restoran göz önüne alındığında üç öğüne yaklaşık 70 Euro ödeniyor. Fast food restoranlarında bu fiyat 8 – 15 Euro arasında değişiyor. Şehir içi ulaşımda ise tek yöne bilet, 3 Euro.

Ucuz Amsterdam uçak bileti ara

14 Şubat Tatil Yerleri – Londra

Londra’nın yağmurlu sokaklarında kısa bir tatil harika olur © Lea Fabienne

Yağmurlu Londra sokakları, tek şemsiye altında birleşmek isteyen aşıkları 14 Şubat’ta ağırlamaya hazırlanıyor. Oxford Street, Covent Garden, Soho, Hyde Park, Big Ben, London Eye gibi dünyaca ünlü noktalar Londra’ya giden herkesin ziyaret edeceği belli başlı yerler. Biz ise şimdi daha çok Sevgililer Günü’nde neler yapılabileceğine odaklanacağız.

Londra parkları yemyeşil peyzajıyla aslında birçok mekandan daha güzel. Eğer yağmursuz bir güne rastlarsan Chinatown’daki restoranlardan alacağın Uzak Doğu yemekleri ve bir şişe iyi şarapla Hyde Park ya da yüzlerce Londra parkından birinde nefis ve romantik bir 14 Şubat pikniği planlayabilirsin.

Beş çayını özel olarak ve aslına uygun şekilde hazırlayan restoranlardan birinde inceliklerle dolu dakikalar geçirmek hiç de fena bir Sevgililer Günü aktivitesi sayılmaz. Hatta böylece yıllardır ününü duyduğumuz sütlü çayı da en orijinal haliyle deneyebilirsin. Bu arada London Eye manzaralı bir kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeği yemek isteyenler için de birçok mekan yol üzerinde sıralanıyor.

Londra için ne kadar bütçe ayırmalısın: Londra’da iki kişilik bir yemek için orta ölçekli bir restoran göz önüne alındığında üç öğüne yaklaşık 50 Sterlin ödeniyor. Fast food restoranlarında fiyatlar 6 – 15 Sterlin arasında… Şehir içi ulaşımda ise tek yöne bilet, 2.5 Sterlin.

Ucuz Londra uçak bileti ara

Romantik Sevgililer Günü otelleri hangileri?

14 şubat otelleri – Abant

Tüm ülkenin kara teslim olduğu bu günlerde bembeyaz manzaranın izlenebileceği en romantik lokasyonlardan biri de Abant. Gölün bile donduğu soğuk kış günlerinde bölgenin panoraması 14 Şubat’a birebir uygun hale geliyor.

Sadece gölün kenarında oturup bir şeyler içmek bile Abant’ta mükemmel bir Sevgililer Günü kutlaması yapmak için yeterli. Bunun dışında çevredeki tesislerde hafif bir müzik eşliğinde bir şeyler yiyerek karla kaplı manzarayı izlemek de mümkün.

Önerdiğimiz Abant Oteli: Abant Göl Evleri

Abant Göl Evleri – Ayrıntılara hemen göz at

14 şubat otelleri – Uludağ

Bembeyaz örtüyle kaplanan bir diğer merkez de Uludağ. Burası şu günlerde yılın en kalabalık zamanlarını yaşasa da, 14 Şubat’ta gidilecek yerler listesinde hala ilk seçenekler arasında gösteriliyor. Gündüz kayak, akşam ise 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel düzenlenen gala yemeklerinden birine katılmak iyi alternatifler…

Önerdiğimiz Uludağ Oteli: Uludağ Orman Köşkleri

Uludağ Orman Köşkleri – Ayrıntılara hemen göz at
Diğer otellere hemen göz at

14 şubat otelleri – Sapanca

Ülkenin en sessiz sakin yerlerinden biri olan Sapanca, hangi özel gün olursa olsun ziyaretçilerine istediklerini en cömert şekilde sunuyor. Yeşil ve beyazın bu mevsimde bir araya geldiği Sapanca’da 14 Şubat Sevgililer Günü’nü çift olarak arınmaya, yenilenmeye ve dinlenmeye ayırmak mümkün.

Orman yürüyüşleri, SPA programları gibi gün içinde uygulanabilecek aktivitelere, akşam tesislerin hazırladığı gala programları canlı müzikle birlikte ekleniyor.

Önerdiğimiz Sapanca Oteli: Didi Otel

Didi Otel – Ayrıntılara hemen göz at
Diğer Sapanca otellerine göz at

14 şubat otelleri – Ağva

İstanbul’a yakınlığıyla bilinen Ağva, sadece Sevgililer Günü’nde değil her zaman sevgililerin tercihi… 14 Şubat otel fırsatları arasında Ağva apayrı bir yer tutuyor. Çünkü hem tesis seçenekleri, hem de yapılabilecek aktivite olanaklarıyla kentten çok uzaklaşmadan harika bir tatil geçirmek mümkün.

Öncelikle Ağva’da günün her saati doğayı da arkana alarak muhteşem lezzetlerin tadına bakabilirsin. Ayrıca bisikletle kısa bir doğa keşfi yapmak için de Ağva oldukça uygun bir nokta. Hatta alternatif bir Sevgililer Günü aktivitesi olarak meydandaki yöresel tatlardan alarak ufak bir doğa pikniği bile yapabilirsin.

Bunların dışında Ağva’da bu günü unutulmaz kılmak için nehir kıyısındaki romantik otelleri tercih edebilirsin. Tam anlamıyla 14 Şubat otelleri arasında sayılan tesislerde şömine başında keyifli saatler yaşanıyor.

Önerdiğimiz Ağva Oteli: Ağva Greenline Guesthouse

Ağva Greenline Guesthouse – Fiyatlara hemen göz at
Diğer Ağva otellerine göz at

14 şubat otelleri – Burdur

Son dönemlerde Burdur denilince akla ilk olarak Salda Gölü geliyor. Maldivler’i andırdığından “Saldivler” adı da takılan bu doğa harikası göl, 14 Şubat tatili için de fotojenik bir nokta gibi duruyor.

Aslında Salda Gölü’nün en güzel yanı, kampa uygun oluşu. Yani aslında Sevgililer Günü’nü Saldivler’de en romantik şekilde geçirmek için ihtiyacın olan tek şey sağlam bir çadır. Burada özel olarak ayrılmış kamp alanlarında, doğanın dengesini bozmadan huzurlu bir kamp tatili yapılabiliyor. Dikkat! Böyle romantik ve maceraperest bir tatil 2019 Sevgililer Günü otellerinin bile önüne geçebilir.

Önerdiğimiz Burdur Oteli: Hotel Lago Di Salda

Hotel Lago Di Salda – Fiyatlara hemen göz at
Diğer Burdur otellerine göz at

14 şubat otelleri – Şirince

İzmir’in adı gibi sevimli kasabası Şirince, her mevsim, her ay, her saat misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor. Şirince’nin dokusu elbette 14 Şubat Sevgililer Günü’nün kırmızı ruhuna da hitap ediyor. Avlularda yapılan kahvaltılar, kumda kahve ve mürver çiçeği şerbeti içilerek turlanan sokaklar, adeta bir öykünün tam ortasında dolaşıyormuş izlenimi veriyor.

14 Şubat için Şirince’ye gitmişken bu bölgenin üzümlerinden yapılan muhteşem şaraplarla kutlanan Sevgililer Günü yemeklerine Ege’nin bereketli topraklarından çıkan ürünlerle hazırlanan rafine tatlar eşlik ediyor.

Önerdiğimiz Şirince Oteli: Ayasoluk Hotel

Ayasoluk Hotel – Fiyatlara hemen göz at
Diğer Şirince otellerine göz at

Okumaya devam et:

momondo’nun diğer marketlerdeki 14 Şubat fırsatlarına da göz at: momondo Ukrayna, momondo Rusya ve momondo Hollanda.