2019’da Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? – Bilmen Gereken Tüm Püf Noktaları Yazımızda

Tatil planlamanın en stresli kısmının ucuz uçak bileti bulmak olduğunu biliyoruz. Uçak bileti almak için en iyi zaman hangisi ve ne zaman seyahat etmelisin?

Binlerce uçuş rotasından 100 milyonun üzerinde* uçak bileti fiyatını analiz ettik, böylece en güncel ve doğru rakamlara ulaşabilir ve uçak biletini ne zaman alman konusunda fikir edinebilirsin.

Avrupa’dan dünyanın geri kalanına (ya da Avrupa içinde bir yerlere) nasıl ucuz uçak bileti bulacağını öğrenmek istiyorsan, fazla uzağa gitme! İş ya da eğlence, seyahat amacın ne olursa olsun, Yıllık Uçuş Araştırma’mız ucuz bilet bulma konusunda sana yardımcı olacak.

Sorunu parçalara ayıralım:

Avrupa’dan Avrupa’ya

Avrupa’da bir yerlere mi seyahat ediyorsun? Uçak bileti almak için en iyi zaman 60 gün öncesi, böylece %30’a varan bir tasarruf sağlayabilirsin. Akşam uçmak en iyisi (%8’e varan tasarruf), ve seyahat için haftanın en iyi günü de Salı günü, %12’ye varan bir tasarruf yapmanı sağlar.

Avrupa’ya olan uçak bileti fırsatlarına göz at

Hafta sonu kaçamağı mı planlıyorsun? Bavul hazırlama tekniklerini içeren yazımıza mutlaka göz at.

Avrupa’dan Kuzey Amerika’ya

Avrupa’dan Kuzey Amerika’ya olan uzun mesafeli uçuşun için uçak biletlerini, seyahatinden 60 gün öncesi rezerve etmelisin, bu, %26’ya varan tasarruf yapmanı sağlayacaktır. Akşam vakti seyahat etmeye çalışırsan %11 oranında tasarruf etmen mümkün. Haftanın en iyi günü ise Salı, %10’a varan tasarruf sağlar.

Kuzey Amerika’ya olan uçak bileti fırsatlarına göz at

Ertelenen ya da iptal edilen uçuşun mu oldu? Paranı nasıl geri alabileceğini öğren.

Avrupa’dan Güney Amerika’ya

Avrupa’dan Güney Amerika’ya olan uluslararası uçuşlarda rezervasyon için en iyi tarih 60 gün öncesi. Böylece %25’e varan bir tasarruf sağlaman mümkün! Öğle vakti en iyi zaman (%6’ya varan tasarruf), ve seyahat için en ucuz gün de Salı günüdür (%7’ye varan tasarruf).

Güney Amerika’ya olan uçak bileti fırsatlarına göz at

Yakın bir zamanda uzun mesafeli bir uçuşun mu var? En iyi bağlantılı uçuşları nasıl seçebileceğine göz at.

Avrupa’dan Afrika’ya

Avrupa’dan Afrika’ya olan seyahatin için uçak biletini rezerve etmen gereken en iyi tarih, seyahatinden 60 gün öncesi. Böylece, %29’a varan bir tasarruf sağlaman mümkün! Akşam seyahat etmeye çalışırsan %11 oranında tasarruf edebilirsin. En ucuz uçuşlar için de Salı günü seyahat etmeye çalış (%9’a varan tasarruf).

Afrika’ya olan uçak bileti fırsatlarına göz at

Rezervasyon yaparken süprizlerle karşılaşma! Gizli havayolu ücretleri yazımıza göz at ve uzmanların önerilerini oku.

Avrupa’dan Asya’ya

Avrupa’dan Asya’ya mı seyahat ediyorsun? %24 tasarruf için 60 gün öncesinden rezervasyon yap. Seyahat için en iyi zaman gündüz (%8’e varan tasarruf), ve haftanın en iyi günü de Salı günü (%8’e varan tasarruf sağla)

Asya’ya olan uçak bileti fırsatlarına göz at

Bagaj derdinden kurtulup hafif bir şekilde seyahat etmek istiyorsan, el bagajı kurallarını içeren yazımıza mutlaka göz atmalısın.

Avrupa’dan Pasifik’e

Avrupa’dan Pasifik’e olan uluslararası uçuşlarda, rezervasyon için en iyi zaman, seyahatinden 59 gün öncesi. Bu, %21’e varan bir tasarruf sağlamana yardımcı olur. Eğer sabah uçarsan, %6’ya varan, ve Salı günü uçarsan %7’ye varan bir tasarruf sağlayabilirsin.

Pasifik’e ucuz uçuş bul

Uzun mesafeli bir uçuşun mu var? Uçak biletini nasıl yükseltebileceğini öğren.

En güncel öneri ve ipuçlarını aldığına göre bir sonraki uçuşunu aramaya başlayabilirsin – fiyat takibinde bulunmak için Fiyat Alarmı kurmayı da unutma!

* Araştırma, tüm momondo bölgelerinde 06/08/16 – 07/08/17 tarihleri arasındaki 1000’den fazla uçuş rotasından 100 milyondan fazla biletin analizine dayanmaktadır. Veriler, 08/08/17 tarihinde toplanmıştır.

İpuçları ve tüyolar Tümünü göster
2019 için olmazsa olmaz 20 seyahat uygulaması
— 9 dk. okuma süresi

2019 için olmazsa olmaz 20 seyahat uygulaması