Bursa otelleri - Uygun Bursa otel fiyatları

Bursa, Türkiye içindeki 318 otelde en iyi fırsatları bul

Giriş
Çıkış
momondo ile diğer siteleri karşılaştırın |
-
1
Giriş
Çıkış

En uygun Bursa otelleri

Otel fırsatlarına göz atarak bütçene ve zevkine uygun Bursa otellerini bulabilirsin


Bursa içinde yapılacaklar

Emir Sultan Camii
Bursa Atatürk Stadyumu
Yildirim Bayezid Camii

Emir Sultan Camii civarında otel var mı?

momondo kullanıcıları, Emir Sultan Camii yakınında konaklama yeri arayan kullanıcılara 12 otel önerdi. Bu bölgedeki otellerin gecelik ortalama fiyatı ₺ 553 tutmaktadır. Bu fiyatlar, hangi sezonda rezervasyon yapıldığı gibi farklı faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Emir Sultan Camii civarındaki otellerin fiyatları, genellikle Bursa içindeki ortalama bir otelin fiyatından (₺ 415) %24 daha yüksektir.

Emir Sultan Camii yakınındaki oteller

Bursa Atatürk Stadyumu civarında otel var mı?

Aşağıda Bursa bölgesinde Bursa Atatürk Stadyumu noktasına en yakın kullanıcıların önerdiği 12 otel yer almaktadır. Bursa Atatürk Stadyumu civarındaki otellerin gecelik ortalama fiyatı ₺ 736'dir. Fiyatlar sezon dahil olmak üzere farklı faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Bursa Atatürk Stadyumu civarındaki otellerin fiyatları, genellikle Bursa içindeki ortalama bir otelin fiyatından (₺ 415) %43 daha yüksektir.

Bursa Atatürk Stadyumu yakınındaki oteller

Yildirim Bayezid Camii civarında otel var mı?

Yildirim Bayezid Camii yakınındaki otellerin gecelik ortalama fiyatı ₺ 587'dir. momondo kullanıcıları, bölgede konaklamak isteyenlere bu oteller arasından aşağıdaki 12 oteli öneriyor. Yildirim Bayezid Camii, yılın belli zamanlarında daha popüler olduğu için fiyatlar, seyahatini ne zaman yapacağına göre farklılık gösterebilir. Yildirim Bayezid Camii civarındaki otellerin fiyatları, genellikle Bursa içindeki ortalama bir otelin fiyatından (₺ 415) %29 daha yüksektir.

Yildirim Bayezid Camii yakınındaki oteller

Bursa otelleri için en uygun zaman

Bursa otel odalarındaki en iyi fırsatı yakalamak için aşağıdaki bilgilere göz at
Sakin Sezon
Nisan
Yoğun Sezon
Temmuz

Konaklama için en ucuz ay

%42

Beklenen fiyat düşüşü

konaklama için en pahalı zaman

%34

Beklenen fiyat artışı

Fiyat
₺ 368 - ₺ 953
Haftanın en pahalı günü
Çarşamba
Haftanın en ucuz günü
Salı

son 2 haftadaki ortalama fiyat

Ortalama fiyat (hafta içi gece)

₺ 565

son 2 haftadaki ortalama fiyat

son 2 haftadaki ortalama fiyat

Ortalama fiyat (hafta sonu gece)

₺ 479

son 2 haftadaki ortalama fiyat

Rezervasyon için en ucuz zaman
Bursa içindeki otellerin en ucuz olduğu zaman: 3 yıldız, 90 gün önce.
3 yıldızlı
₺ 317 - ₺ 480
4-5 yıldızlı
₺ 693 - ₺ 753

Bilmen gerekenler

Bursa hakkında bilgiler ve ipuçları

Bursa tatiline başlarken rotanı en baştan çizmen yararına olacaktır. Bursa içinde trafik biraz yoğun, dolayısıyla toplu taşımayı kullanarak da gezebilirsin. Bursa ulaşımı belediye otobüsleri, Burtram tramvay sistemi, Bursaray tren ağı ve teleferik üzerinden yürüyor. Bursa teleferik sistemi, Teferrüç, Kadıyayla, Sarılalan ve Kurbağa Kaya istasyonlarına uğruyor.

Araçlara seyahat kartı Bukart ile binilebiliyor. Bu arada Bursa’ya nasıl gidilir onu da açıklayalım. Bu konuda özellikle feribot hattı oldukça gelişmiş. Bursa feribotları İstanbul-Bursa hattında sürekli olarak hizmet veriyor.

Bursa köyleri de turistik açıdan haklı bir yere sahip. Özellikle Cumalıkızık Köyü, Bursa konaklama duraklarının başında geliyor. Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşabilen Bursa Cumalıkızık Köyü’ne şehir merkezinden kalkan otobüslerle varılabilir.

Bunun yanı sıra köy meydanında kurulan pazar ile Cumalıkızık cıvıl cıvıl oluyor. Bursa Cumalıkızık Köyü’nün kahvaltısı da oldukça meşhur. Serpme şeklinde servis edilen çeşitlerle zenginleşen Cumalıkızık kahvaltı fiyatları da bütçeleri zorlamıyor. Cumalıkızık Köyü konaklama olanaklarından faydalanmak isteyenler için pek çok pansiyon ve butik otel yer alıyor.

Bursa Gölyazı Köyü de hakkında mutlaka birkaç kelime etmemiz gereken yerlerden. Aslında küçük bir ada olan Gölyazı, Bursa tarihi yerlerinin en özgün yapıya sahip olanı. Osmanlı’dan Bizans’a kadar birçok yönetimin izini bıraktığı balıkçı köyü Gölyazı, zamanında Apollon Krallığı’nın da başkenti olarak biliniyormuş. Aziz Panteleimon Kilisesi, Apollon Tapınağı, Ağlayan Çınar ve eski Rum evlerini Gölyazı’da mutlaka görmelisin. Bunun yanı sıra yöredeki balık çeşitlerini de tatmalısın.

Bir diğer özel nokta ise Trilye. Mudanya ilçesine bağlı Bursa Tirilye, eski evlerden restore edilen birkaç tesisle hizmet veren küçük ama tarihin izleriyle dolu bir durak. Zeytinciliğin en çok yapılan meslek olduğu Trilye’den dönerken mutlaka soğuk sıkım zeytinyağı ve sele zeytin götürmelisin.


Bir Bursa otelinin gecelik fiyatı nedir?

Düşük fiyatlara Bursa içinde iyi kalitede otel odaları bulmak için aşağıdaki bilgileri kullan

Sonn 24 saat içinde momondo kullanıcıları tarafından bulunan en iyi fiyatlar.

Bursa içindeki hosteller ve ucuz oteller

Bu oteller ve hosteller, Bursa içinde uygun fiyata konaklamayı genellikle mümkün kılıyor
Kule Hotel

Kule Hotel

6,2

₺ 129

Otel fırsatlarını göster
Kadi Konagi Thermal Hotel

Kadi Konagi Thermal Hotel

8,6

₺ 180

Otel fırsatlarını göster
Grand Heykel Hotel

Grand Heykel Hotel

8,3

₺ 163

Otel fırsatlarını göster
Boyuguzel Termal Hotel

Boyuguzel Termal Hotel

7,7

₺ 214

Otel fırsatlarını göster
Bursa Palas

Bursa Palas

7,9

₺ 172

Otel fırsatlarını göster
Meta Hotel

Meta Hotel

5,2

₺ 223

Otel fırsatlarını göster

Bursa içinde en iyi değere sahip oteli bul

Bu oteller değerlendirme puanlarına göre en iyi fiyatlara sahip
Grand Heykel Hotel

Grand Heykel Hotel

8,3

₺ 163

Otel fırsatlarını göster
Kule Hotel

Kule Hotel

6,2

₺ 129

Otel fırsatlarını göster
Bursa Palas

Bursa Palas

7,9

₺ 172

Otel fırsatlarını göster
Kadi Konagi Thermal Hotel

Kadi Konagi Thermal Hotel

8,6

₺ 180

Otel fırsatlarını göster
Raphelah Residence

Raphelah Residence

9,8

₺ 411

Otel fırsatlarını göster
Ibis Bursa

Ibis Bursa

7,6

₺ 231

Otel fırsatlarını göster

Bursa'da nerede kalınır?

Bursa, Marmara Bölgesi’nde yer almasına rağmen tarihi dokusu, kış tatili imkanları ve termal tesisleriyle tatilcilerin gözdesi. Bursa tatil yerleri denilince ilk akla gelen yer Uludağ. Sezonun aralık ayı gibi başladığı Uludağ otelleri, kampüs formundaki yapılarıyla Bursa’da kalınacak yerler arasında komplike bir hizmet veriyor.

Büyük işletmelerde tam pansiyon hizmeti veren Uludağ’daki tesislerin çoğu isteyenlere kayak dersi de veriyor. Bu arada Uludağ, kış tatili için ön plana çıkmasına rağmen aslında yaz aylarında da ziyaret edilebilen bir nokta. Orman yürüyüşü yapmanın ve dağın eteklerinde dolaşmanın oldukça keyifli olduğu bahar ve yaz aylarında Uludağ otel fiyatları da daha ekonomik.

Bursa kaplıcaları da ününü günden güne duyuran bir başka olanak. Özellikle Oylat Kaplıcaları, İnegöl’de şifalı suları gezginlerle buluşturuyor. Oylat’taki oteller yıl boyu açık, Bursa SPA otellerinin büyük bir kısmı da ayrıca burada konumlanıyor.

Bursa termal otellerinin diğerleri ise Osmangazi, Çekirge ve şehir merkezinde yer alıyor. Aslında şehrin her köşesinde Bursa kaplıca otelleri irili ufaklı da olsa bulunuyor. Merkezdeki işletmelerin birçoğu Bursa butik otellerini de kapsıyor.


Bursa hakkında

Bursa’da gezilecek yerler çevredeki köyler ve tarih dolu adreslerle bitmiyor. Bursa tarihi yerleri de turistlerin ilgisini çeken diğer duraklar arasında sayılıyor. Bunlardan ilki Koza Han. 15. yüzyılda 2. Bayezid tarafından inşa ettirilen Koza Han, ipek ürünler, takılar ve hediyelik eşya satan mağazaların bir arada bulunduğu bir yapı olarak dikkat çekiyor. Koza Han ayrıca kenti gezerken soluklanıp bir kahve içmek için de oldukça huzurlu bir atmosfere sahip.

Bursa Ulu Camii ise 14. yüzyılda yapılan ve ahşap oyma sanatının en güzel motiflerinin sergilendiği eserler arasında gösteriliyor. Burada öne çıkan bir başka dini mekan ise Yeşil Cami ve Yeşil Türbe. Tüm duvarları çini ile kaplı olan türbe, İznik işinin en nadide örneklerini içeriyor.

Bunların yanı sıra Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Muradiye Küllyesi, Kapalıçarşı, Hanlar, Bursa Kent Müzesi, Kültürpark, Oylat Mağarası ve Çekirge Hamamı olarak sıralanıyor. Elbette gitmişken Bursa yemeklerinin tadına bakmadan da dönmek olmaz. Bursa İskender Kebabı ve pideli köfte, yörenin yıllardır denenen ve pişman olunmayan en ünlü tatları.

Bunun yanı sıra kestane şekeri de onlarca çeşidiyle ağızları tatlandırıyor. Cantık ve tahinli pide ise Bursa’ya özgü hamur işlerinin en çok ilgi görenleri arasında gösteriliyor.

Tüm bu yerel lezzetler hanların içindeki ve Bursa’ya yayılmış olan küçükten büyüğe her restoranda tüketilebilir. Ayrıca yaklaşık 45 dakikalık bir yolculukla İnegöl’e gidebilir ve burada etiyle, baharatıyla bambaşka bir gurme tecrübe yaşatan İnegöl köfteden yiyebilirsin.


Bursa seyahat bilgileri

Kullanıcılar Bursa içinde ne kadar süre konaklamaktadırlar?

1 gece konaklama Bursa seyahatleri için en popüler süredir.

Bursa içinde bir otel rezervasyonu ne kadar tutar?

Bursa içindeki bir otel rezervasyonunda ortalama oda fiyatı gecelik ₺ 541 civarındadır. Fiyatlar yıldız oylaması, sezon ve konum gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Bursa içinde otel rezervasyonu için en uygun dönem ne zamandır?

Bursa içinde en hesaplı otel odası rezervasyonu için Nisan ayı fiyatların en düşük olduğu aydır. Oda fiyatlarının %₺ 368 düştüğünü görebilirsiniz.

Bursa konaklaması için en ucuz gün hangisidir?

Bursa otel odaları genellikle Pazartesi günleri en ucuz ve Salı günleri en pahalıdır.

Bursa içinde bir hostel ne kadar tutmaktadır?

Bursa içindeki hosteller ve 2 veya altı yıldız oylamaya sahip oteller, kişi başı bir yatak için yaklaşık ₺ 235 ücret talep etmektedirler. Bu ücret, tipik bir Bursa otelinin fiyatından ₺ 306 daha az olacaktır.

Hava durumuna bağlı olarak Bursa içinde Ağustos ayı boyunca popüler olan cazibe merkezleri nerelerdir?

Bursa için Ağustos ayında sıcaklıklar 23 °C civarında seyretmektedir ve yağmur yağma ihtimali düşüktür. Bu sebeple Ağustos ayı, bölgedeki popüler merkezlerin dışındaki yerleri keşfetmek için idealdir.