Paris otelleri - Uygun Paris otel fiyatları

Paris, Fransa içindeki 10.835 otelde en iyi fırsatları bul

Giriş
Çıkış
momondo ile Diğer Siteleri Karşılaştırın |
-
1
Giriş
Çıkış

En iyi Paris otellerine göz at

Heyecanla beklediğin tatilini eğlenceli, unutulmaz ve yenileyici kılmak için Paris'in en iyi otelleri seni bekliyor!


Paris içinde yapılacaklar

Eyfel Kulesi
Şanzelize
Louvre Müzesi

Eyfel Kulesi yakınındaki bir otelin ortalama fiyatı ne kadardır?

Eyfel Kulesi civarındaki otellerin fiyatları, genellikle Paris içindeki ortalama bir otelin fiyatından (₺ 911) %74 daha yüksektir.

Eyfel Kulesi yakınındaki oteller

Şanzelize yakınındaki bir otelin ortalama fiyatı ne kadardır?

Paris içinde Şanzelize civarında bir otel bakıyorsan, şansın yerinde. momondo Şanzelize civarında 12 otel önermektedir ve otel fiyatları gecelik ortalama ₺ 4.627 tutmaktadır. Bu fiyatlar sezona göre değişebilir. Şanzelize civarındaki otellerin fiyatları, genellikle Paris içindeki ortalama bir otelin fiyatından (₺ 911) %80 daha yüksektir.

Şanzelize yakınındaki oteller

Louvre Müzesi yakınındaki bir otelin ortalama fiyatı ne kadardır?

Louvre Müzesi yakınındaki otellerin gecelik ortalama fiyatı ₺ 3.515'dir. momondo kullanıcıları, bölgede konaklamak isteyenlere bu oteller arasından aşağıdaki 12 oteli öneriyor. Louvre Müzesi, yılın belli zamanlarında daha popüler olduğu için fiyatlar, seyahatini ne zaman yapacağına göre farklılık gösterebilir. Louvre Müzesi civarındaki otellerin fiyatları, genellikle Paris içindeki ortalama bir otelin fiyatından (₺ 911) %74 daha yüksektir.

Louvre Müzesi yakınındaki oteller

Popüler Paris muhitleri

Bu Paris muhitlerinde otel ara

Paris otelleri için en uygun zaman

Paris otel odalarındaki en iyi fırsatı yakalamak için aşağıdaki bilgilere göz at
Sakin Sezon
Temmuz
Yoğun Sezon
Mart

Konaklama için en ucuz ay

%53

Beklenen fiyat düşüşü

konaklama için en pahalı zaman

%54

Beklenen fiyat artışı

Fiyat
₺ 691 - ₺ 3.115
Haftanın en pahalı günü
Salı
Haftanın en ucuz günü
Cuma

son 2 haftadaki ortalama fiyat

Ortalama fiyat (hafta içi gece)

₺ 1.473

son 2 haftadaki ortalama fiyat

son 2 haftadaki ortalama fiyat

Ortalama fiyat (hafta sonu gece)

₺ 992

son 2 haftadaki ortalama fiyat

Rezervasyon için en ucuz zaman
Paris içindeki otellerin en ucuz olduğu zaman: 1-2 yıldız, konaklamanızın başladığı günle aynı gün. 3 yıldız, konaklamanızın başladığı günle aynı gün. 4-5 yıldız, 45 gün önce.
1-2 yıldızlı
₺ 474 - ₺ 557
3 yıldızlı
₺ 827 - ₺ 963
4-5 yıldızlı
₺ 1.579 - ₺ 1.624

Bilmen gerekenler

Paris hakkında bilgiler ve ipuçları

Paris havaalanları, üç farklı noktada konumlanıyor. Bunların en ünlüsü, en büyüğü ve en işleği; Charles De Gaulle (CDG) Havaalanı… Diğeri ise Orly Havaalanı. Türkiye’den Türk Hava Yolları, Charles De Gaulle’e, Pegasus ise Orly’e uçuyor. Paris şehir içi ulaşımının ünü, havaalanları için de geçerli. Oldukça gelişmiş olan araçlarla şehir içine her iki noktadan da kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Öncelikle hem Orly’den hem de Charles De Gaulle’den taksi ve shuttle servisler olduğunu belirtelim. Bunun yanı sıra Paris Dolmuşu’ndan da bahsedelim. Paris Dolmuşu ile seyahat öncesi rezervasyon yaptırıldığı takdirde Türkçe konuşan bir sürücü eşliğinde istenilen noktaya varılabiliyor. Elbette bu bahsettiklerimiz daha konforlu ve bununla bağlantılı olarak da biraz yüksek maliyetli seçenekler, dolayısıyla daha ekonomik çözümlerle Paris seyahatini sürdürmek isteyenler RER’den yararlanabilir.

RER, tren benzeri araçlarla şehre ulaşmayı sağlıyor. Her iki havaalanında da bu seçenek var ancak kimi zaman Orly’de RER’e uzak bir noktada uçaktan inilebiliyor. Böyle bir durumda da Orlyval ve Orlybus ile RER durağına varabilirsiniz. Tüm bu seçenekleri bir kenara koyduğumuzda, Paris havaalanı ulaşımında 183 numaralı belediye otobüsünün de Orly seferini yaptığını belirtebiliriz.


Bir Paris otelinin gecelik fiyatı nedir?

Düşük fiyatlara Paris içinde iyi kalitede otel odaları bulmak için aşağıdaki bilgileri kullan
4 yıldız ve üstü
En uygun

Intercontinental Paris Avenue Marceau

7,6

₺ 1.721

Otel fırsatlarını göster

Sonn 24 saat içinde momondo kullanıcıları tarafından bulunan en iyi fiyatlar.

Paris içindeki hosteller ve ucuz oteller

Bu oteller ve hosteller, Paris içinde uygun fiyata konaklamayı genellikle mümkün kılıyor

Auberge Internationale Des Jeunes

6,5

₺ 158

Otel fırsatlarını göster

A 2 pas du Metro

8,2

₺ 173

Otel fırsatlarını göster

Hotelf1 Beauvais

7,0

₺ 286

Otel fırsatlarını göster

Le Montclair Montmartre by Hiphophostels

7,6

₺ 241

Otel fırsatlarını göster

Hotelf1 Roissy Aéroport Cdg PN 2

7,1

₺ 294

Otel fırsatlarını göster
Paris içindeki popüler hostelleri bul

Paris içinde en iyi değere sahip oteli bul

Bu oteller değerlendirme puanlarına göre en iyi fiyatlara sahip

Hôtel Gustave

8,8

₺ 557

Otel fırsatlarını göster

Holiday Inn Paris - Gare De L'est

7,8

₺ 594

Otel fırsatlarını göster

Hôtel Regent's Garden - Astotel

9,1

₺ 857

Otel fırsatlarını göster

Victoria Palace Hotel Paris

8,5

₺ 1.203

Otel fırsatlarını göster

Novotel Suites Paris Velizy

8,1

₺ 587

Otel fırsatlarını göster

Maison Albar Hotels Le Champs-Elysées

8,5

₺ 1.421

Otel fırsatlarını göster

Paris'te nerede kalınır?

Aslında bu sorunun cevabı: Nerede kalınmaz ki! Her köşesi ayrı güzel olan Paris, otel fiyatları yönünden biraz maliyetli olsa da, belli süreyle kiralanan evler de kalınacak yerler için bu konuda imdada yetişiyor.

Tabii, bu konaklama seçeneklerini araştırırken şüphesiz en popüler yerler Eyfel Kulesi’ne yakın oteller ile Şanzelize. 7. ve 8. Bölge olarak isimlendirilen bu konumlar, gerek beş yıldızlı otelleri, gerek klasik Paris butik otelleri, gerekse de klasik Fransız stilini yansıtan daireleri ile şehrin bütçesi en yüksek noktaları. Merkezi bir yerde kalmak isteyenler daha çok bu bölgeleri tercih ediyor.

Ancak Paris’in muhteşem metro hattını kullanmayı seçenler için de diğer bölgelerde uygun fiyatlı konaklama alternatifleri var. 9. Bölge de bunlardan biri. Burada Paris’in simgesi Galeries LaFayette olsa da, Paris’te görülmesi gereken yerlere bu bölgeden daha çok metroyla ulaşılabiliyor. Bununla birlikte konaklamaya fazla bütçe ayırmak istemeyenler için burası oldukça uygun.

Yine özellikle çocuklu ailelerin Paris tatili yapma nedenleri arasında sıkça sayılan Disneyland’de, şehrin biraz dışında da olsa otel alternatifleri var. Disneyland otelleri, masalsı görünümleriyle çocukların da favorisi. Ancak bu adresin de biraz yüksek maliyetli olduğunu belirtmekte fayda var. Bunun yanı sıra, hazırlanan bazı paketlerle otelde konaklayan müşterilerin Disneyland için ayrıca bilet almasına da gerek kalmıyor.

Aslında Paris’te kalınacak en iyi bölge tamamen turistlerin zevkine göre şekilleniyor. Ama yine de Paris konaklama açısından bunlarla bitmediğini özellikle belirtmeliyiz. Saint Germain bölgesindeki 5., 6. ve 7. bölgeler, Paris ucuz konaklama adreslerini barındırırken, karakteristik kafeleri ve restoranları ile de açıkçası kentin dokusunu tam anlamıyla yansıtıyor. Zaten Paris otel tavsiyeleri denilince daha çok buralar öneriliyor.

Paris otel fiyatlarını araştırırken dikkat edilecek en önemli nokta ise kesinlikle tesisin metro istasyonuna yakınlığı… En iyi Paris otelleri arasında seçim yapmak biraz zor. Eğer hala emin değilsen ve daha fazla ipucuna ulaşmak istersen momondo şehir rehberine göz atabilirsin.


Paris hakkında

Paris’te yapılacaklar bir haftaya mı, yoksa bir aya mı sığar bilemeyiz ama yapmadan geçilemeyecek olanları kesinlikle söyleyebiliriz. Paris gezisi için önerilere geçmeden önce şehir içi ulaşıma kısaca bir göz atalım.

Paris seyahati yapmak isteyenlerin ulaşım konusunda içi rahat olabilir çünkü burası Avrupa’nın en iyi işleyen ağlarından birine sahip. Paris içi ulaşımda elbette metro büyük rol oynuyor. Metroda Paris bölgelerine göre ayrılan haritalarla varılmak istenen durakları kolayca okuyabilirsiniz. Başta biraz kafa karıştırıcı gibi görünse de, Paris metro ulaşımının 300 istasyonla hizmet verdiği düşünüldüğünde anlaşılması kolay bir hale de bürünebiliyor.

Paris’te ulaşım ücretleri de değişken fakat avantajlı seçenekler de mevcut. En çok kullanılan Paris Pass Kart, sınırsız ulaşım ve ücretsiz giriş imkanı tanıyor. Bu, ücretsiz etkinlikler, şarap tadımı, müze girişlerini de kapsayabiliyor. Kartın fiyatı 2 gün için 129 Euro.

Şehir içi ulaşımı hallettiysek şimdi Paris gezisinin eğlenceli kısmına geçebiliriz. Öncelikle bu şehre gelmişken siz görmek istemeseniz de Eyfel Kulesi’nin en azından önünden bir geçeceksiniz. Hatta bizce bu mümkünse gece olsun, çünkü özel ışıklandırmayla Eyfel Kulesi’nin seyrine gerçekten doyum olmuyor. Bunun yanı sıra Versaille Sarayı, Champs-Elysee Bulvarı, Louvre Müzesi simge yapıların en önemlileri.

Bu kültürel geziye bir de alışveriş deneyimi eklemek isteyenleri de Galeries LeFayette ve Printemps’in bulunduğu 9. Bölge bekliyor. Bunun yanı sıra giyim ve kozmetik için biraz daha bütçeli olan Champs-Elysee mağazalarını da tercih edebilirsiniz. Paris kabarelerini de gitmişken görmenizi öneririz. Moulin Rouge, Le Lido ve Bastille kulüpleri Paris gece hayatının başını çekiyor.

Peki, Paris’te gurmeleri ne bekliyor? Paris’te ne yenir denilince öncelikle Fransız tatlarından başlamak gerek. Soğan çorbası, steak tartare, comte peynirli baget sandviçler, bölge şaraplarıyla eşlenen orta-iyi pişmiş antrikotlar derken her öğüne uygun bir Fransız lezzeti bulabilirsiniz.


Paris seyahat bilgileri

Kullanıcılar Paris içinde ne kadar süre konaklamaktadırlar?

Paris seyahatinde ortalama rezervasyon süresi 3 gecedir.

Paris içinde bir otel rezervasyonu ne kadar tutar?

Paris içinde bir otel odasının fiyatı talep, konum ve yıldız değerlendirmesine bağlı olarak değişecektir. Odaların fiyatı, ortalama olarak gecelik ₺ 1.028 civarındadır.

Paris içinde otel rezervasyonu için en uygun dönem ne zamandır?

Paris otelleri genellikle Temmuz ayında en ucuzdur; bu dönemde yaklaşık %53 fiyat düşüşü bekleyebilirsiniz.

Paris konaklaması için en ucuz gün hangisidir?

Şu anda Paris içinde otel konaklaması için Perşembe en ucuz, Pazartesi ise en pahalı gündür.

Paris içinde bir hostel ne kadar tutmaktadır?

Bölgedeki Paris hostelleri tipik olarak kişi başına, gecelik ₺ 423 tutmaktadır. Bu fiyat hostellerden ve 2 veya altı yıldız oylamasına sahip otellerden alınmıştır. Hosteller oldukça ekonomiktir ve Paris içindeki bir otelin ortalama fiyatından ortalama ₺ 605 daha ucuzdurlar.

Hava durumuna bağlı olarak Paris içinde Mart ayı boyunca popüler olan cazibe merkezleri nerelerdir?

Ortalama 9 °C sıcaklık ve 48 mm yağış ihtimali ile Mart, Paris civarını keşfetmek için harika bir aydır.


momondo'nun favori otelleri

Kullanıcıların tercih ettiği bu Paris otelleri hakkında daha fazla bilgi edin