Barselona uçak bileti - Uygun Barselona uçak bileti fiyatları

Gidiş-Dönüş
Ekonomi
Boston (BOS)
Barselona (BCN)
Çar 23-6
Çar 30-6
Herhangi bir ay
momondo ile diğer siteleri karşılaştırın |

Barselona havalimanlarına en ucuz uçuşlar

Sana en yakın şehirden veya havalimanından bu Barselona havalimanlarına en ucuz uçuşları bul
İstanbul Havalimanı
Barselona Havaalanı Havalimanı

İstanbul - Barselona ARASI EN UCUZ ROTA

İstanbul Havalimanı (IST) - Barselona Havaalanı Havalimanı (BCN)

İstanbul - Barselona uçuşları genellikle ortalama fiyatı ₺ 2.304 olan İstanbul - Barselona Havaalanı uçuşlarından daha ucuzdur

İSTANBUL HAVALIMANI - BARSELONA UÇUŞU IÇIN EN UCUZ AYMart%19 daha ucuzİstanbul Havalimanı - Barselona uçuşunun Mart ayında ortalama fiyatı sadece ₺ 1.875
İSTANBUL HAVALIMANI - BARSELONA UÇUŞLARI IÇIN EN PAHALI AYEylül%31 daha pahalıİstanbul Havalimanı - Barselona uçuşları Eylül ayında yaklaşık ₺ 3.014 tutmaktadır
İSTANBUL HAVALIMANI - BARSELONA UÇUŞLARI IÇIN EN POPÜLER AYEylül385% kullanıcı daha ziyaret ettimomondo kullanıcıları İstanbul Havalimanı - Barselona uçuşları için en çok Eylül ayında arama yaptı

Barselona'ya ne zaman gidilir?

Barselona uçak bileti fiyatlarını ve hava şartlarını görmek için 12 aydan birini seçebilirsin.

İberya’nın ılıman iklimi, Barselona hava durumunda da kendini hissettiriyor. Sıcak ve ılıman bir iklimin hüküm sürdüğü Barselona’da kış mevsimi yağış miktarını artırsa da her dönem seyahate açık. Özellikle temmuz ve ağustos aylarında havalar çok ısındığından ve güneş yüzünü tüm cömertliğiyle gösterdiğinden gezginlerin yolu özellikle Barselona sahillerine bu tarihlerde düşüyor.

Barselona varışlı en ucuz uçak bileti hangisidir?

Barselona seyahati için momondo üzerinden bulunan ve en iyi fiyata sahip uçak bileti Paris kalkışlıdır ve kişi başına ₺ 217 fiyata sahiptir. Bu fiyat, ortalama bir Barselona uçak bileti fiyatından %92 daha düşüktür. Bulunduğun bölgeden Barselona varışlı en ucuz uçak biletini bulabilmek için momondo'nun Uçak Bileti Fiyat Rehberi'ni kullan.

Barselona uçuşu için fiyatların en düşük olduğu ay hangisidir?

Şubat ayı genellikle Türkiye - Barselona uçak bileti fiyatlarının en düşük olduğu aydır. Bu ay sezon dışı olduğu için fiyatların ₺ 1.831 civarında olmasını bekleyebilirsin. Barselona seyahatine Şubat ayında çıkamayacaksan Mart ayı da uygun fiyata bilet bulabileceğin iyi bir alternatiftir. momondo üzerinden bu ay için bulabileceğin fiyatlar ortalama ₺ 1.831 civarındadır.

Barselona uçuşunu ne kadar önceden rezerve etmeliyim?

Türkiye - Barselona uçuşu için uçak biletini varış tarihinden 31 gün önce rezerve etmeni öneriyoruz çünkü momondo kullanıcıları genellikle en uygun fiyatlı uçak biletlerini bu zamanlarda buluyor. Kullanıcılarımız Barselona varışlı uçak biletlerini ortalama olarak ₺ 2.300 fiyata bulmaktadır. Bu zaman diliminin dışında da uygun fiyata Barselona varışlı uçak biletleri bulabileceğini unutma. momondo kullanıcıları son zamanlarda ₺ 1.121'ye Türkiye - Barselona uçak bileleri buldu.

Barselona uçuşunda kalkış için bilet fiyatlarının en ucuz olduğu gün hangisidir?

Salı, Türkiye - Barselona uçuşu için en ucuz gündür. Salı günü Barselona kalkışlı uçmayı seçen yolcular, ₺ 2.277 gibi düşük bir fiyata bilet bulabilirler. Pazar gününde Türkiye - Barselona uçak biletlerinin fiyatı genellikle daha pahalıdır ve ortalama ₺ 2.827 civarındadır. Bu fiyatların her iki günde de sezona ve talebe bağlı olarak değişebileceğini lütfen unutma.

Barselona varışlı uçuşlarda kalkış için fiyatların en uygun olduğu saat nedir?

Verilerimiz en ucuz Türkiye - Barselona uçak biletlerinin genellikle öğleden sonra kalkış saatli olanlar olduğunu göstermektedir. Kullanıcılarımız Barselona varışlı uçuşları ₺ 1.931 gibi düşük bir fiyata öğleden sonra vakitlerinde buldu. Seyahat programın esnekse fiyatların ortalama ₺ 2.686 olduğu öğle vaktinde uçmamaya çalış. Türkiye - Barselona arası öğle uçuşları genellikle en pahalı uçuşlardır çünkü bu saatler yolcular için en uygun saatlerdir.

Bölgeyi gezip görmek için Barselona uçuşu ne zaman rezerve edilmelidir?

Barselona uçuşunu planlamak ve bölgeyi gezmek için en iyi zaman, sıcaklıkların çok yüksek olmadığı ve yağmur yağma ihtimalinin orta seviyede olduğu dönemdir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda Ekim ayının bölgeyi ziyaret etmek için yılın en iyi zamanı olduğunu söyleyebiliriz.

Barselona yakınında alternatif bir havalimanı var mı?

Barselona civarında alternatif ve daha ucuz bir havalimanı bulma ihtimalin var. Barselona şehrine seyahat ediyorsan Girona-Costa Brava Havalimanı (Barselona şehir merkezine 75 km), Reus Havalimanı (Barselona şehir merkezine 88 km) veya Lleida Lleida-Alguaire Havalimanı (Barselona şehir merkezine 142 km) varışlı bir uçuş rezerve etmeyi düşünebilirsin.

Barselona uçuşu için daha ucuz bir alternatif var mı?

Fiyatlar, yolcuların kalkış noktalarına göre farklılık gösterse de genel olarak Girona-Costa Brava Havalimanı, kişi başına ortalama ₺ 2.561 ile Barselona içinde uçulabilecek en ucuz havalimanıdır. Kullanıcılarımız genellikle en iyi fiyatları momondo'nun Uçak Bileti Fiyat Rehberi'ni kullanırken bulur.


momondo'da bulunan Barselona uçak bileti fırsatları

Türkiye içindeki havalimanlarından Barselona noktasına momondo kullanıcılarının bulduğu en uygun bilet fiyatlarından bazılarına göz at
Birden Fazla Hava Yolu
29 Eki
SAW06:50İstanbul Sabiha Gökçen
3sa. 45dk.
BCN10:35Barselona Havaalanı
3 Kas
BCN02:25Barselona Havaalanı
10sa. 25dk.
1 aktarma
SAW12:50İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.673
Benzerini bul
Birden Fazla Hava Yolu
29 Tem
SAW05:55İstanbul Sabiha Gökçen
6sa. 05dk.
1 aktarma
BCN12:00Barselona Havaalanı
5 Ağu
BCN02:20Barselona Havaalanı
10sa. 00dk.
2 aktarma
SAW12:20İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.682
Benzerini bul
Birden Fazla Hava Yolu
3 Tem
SAW10:20İstanbul Sabiha Gökçen
6sa. 00dk.
1 aktarma
BCN16:20Barselona Havaalanı
8 Tem
BCN02:20Barselona Havaalanı
10sa. 50dk.
2 aktarma
SAW13:10İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.665
Benzerini bul
Birden Fazla Hava Yolu
5 Ağu
SAW05:55İstanbul Sabiha Gökçen
6sa. 05dk.
1 aktarma
BCN12:00Barselona Havaalanı
19 Ağu
BCN04:20Barselona Havaalanı
11sa. 05dk.
1 aktarma
SAW15:25İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.647
Benzerini bul
Birden Fazla Hava Yolu
3 Tem
SAW05:55İstanbul Sabiha Gökçen
14sa. 10dk.
1 aktarma
BCN20:05Barselona Havaalanı
4 Tem
BCN03:10Barselona Havaalanı
8sa. 20dk.
1 aktarma
SAW11:30İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.542
Benzerini bul
Birden Fazla Hava Yolu
3 Tem
SAW05:55İstanbul Sabiha Gökçen
14sa. 10dk.
1 aktarma
BCN20:05Barselona Havaalanı
7 Tem
BCN02:35Barselona Havaalanı
8sa. 55dk.
1 aktarma
SAW11:30İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.489
Benzerini bul

En ucuz tek yönlü Barselona uçuşlarını bul

Tek yönlü Barselona uçuşlarını arıyorsan . fırsatların bazılarına aşağıdan göz at
Birden Fazla Hava Yolu
8 Ağu
AYT06:45Antalya
13sa. 10dk.
1 aktarma
BCN19:55Barselona Havaalanı
Birden Fazla Hava Yolu
8 Ağu
AYT06:45Antalya
13sa. 10dk.
1 aktarma
BCN19:55Barselona Havaalanı
Birden Fazla Hava Yolu
15 Ağu
AYT06:45Antalya
13sa. 10dk.
1 aktarma
BCN19:55Barselona Havaalanı

Barselona'ya giden havayolları

Buradan Barselona uçuşları için en popüler ve en ucuz hava yollarından bir seçki bulabilirsiniz

İstanbul’dan Barselona’ya direkt uçan iki havayolu şirketi var. Türk Hava Yolları hem Sabiha Gökçen Havaalanı, hem de Atatürk Havaalanı’ndan seferler düzenlerken; Pegasus Hava Yolları’nın Barselona uçuşları Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan yapılıyor.


Barselona'da hangi havaalanına ineceksin?

Barselona'da kaç tane havaalanı var? Barselona Havaalanı nerede?

Barselona havaalanları iki tane olarak bilinse de, Türkiye merkezli uçuşların her ikisi de El Prat olarak da bilinen Barselona Uluslararası Havaalanı’na yapılıyor. Büyük bir alışveriş merkezi görünümünde olan Barselona Uluslararası Havaalanı’ndan merkeze ulaşım da oldukça kolay. İki terminali bulunan havaalanınn her ikisinin de çıkışlarında konumlanan otobüsler yaklaşık 5 dakikada bir hareket ediyor.

Barselona Havaalanı şehir merkezi ulaşımında trenler ise tarifelerine uygun olarak her yarım saatte bir merkeze doğru yola çıkıyor. Bu arada Barselona Havaalanı metro duraklarının da bir parçası. L9 Sud hattı ile kent merkezi ve havaalanı arasında gidip gelmek mümkün. Transfer saatlerin uymazsa havaalanında dinlenmek ve kahve içmek için de birçok alan mevcut. Buralarda internet ve elektronik aletleri şarj etmek için prizler de var. Bu arada İspanya’da elektrik prizlerinin Türkiye’den farkı olmadığından yanına dönüştürücü alman gerekmediğini de seyahat notlarına ekleyebilirsin.


Popüler rotalardan Barselona

Ücretleri ve direkt uçuş süreleriyle en çok aratılan Barselona uçuşları.
İstanbul - Barselona Uçuşları
En kısa uçuş süresi
3sa. 30dk.
En ucuz fiyat
₺ 1.122
Antalya - Barselona Uçuşları
En kısa uçuş süresi
7sa. 00dk.
En ucuz fiyat
₺ 1.227
Ankara - Barselona Uçuşları
En kısa uçuş süresi
6sa. 35dk.
En ucuz fiyat
₺ 2.348
İzmir - Barselona Uçuşları
En kısa uçuş süresi
6sa. 30dk.
En ucuz fiyat
₺ 2.576
Daha fazla görüntüle

Barselona'da nasıl gezebilirsin?

Barselona şehir içi ulaşımının incelikleri neler?

Barselona gezisinin en can alıcı noktalarından biri de şehir içi ulaşımındaki ince detaylar. Öncelikle Barselona metro hattından başlayalım. Metrolar cumartesi günleri 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Haftanın kalan günlerinde de geç saatlere kadar hizmet veren metro ağından maksimum fayda sağlamak için merkeze yakın konaklama seçeneği tercih edilebilir. Barselona metro bileti ve temin edeceğin diğer biletler tüm toplu taşıma araçlarında geçerli.

Daha avantajlı bir alternatif arayanlar için ise Barselona Kart seçeneği var. 3, 4 ve 6 günlük olarak alınabilen Barselona Kart’la aynı zamanda onlarca müzeye ücretsiz giriş ve diğer Barselona gezilecek yerlerine de indirim hakkı sunuluyor. Bunun yanı sıra Barselona’da bolca yürünecek alan olduğunu da belirtmeliyiz. Çoğu zaman herhangi bir toplu taşımaya binmeye bile gerek duyulmayacağından Barselona araç kiralamaya çok da uygun bir kent değil. Eğer illa konforlu bir seçenek arıyorsan Barselona taksi fiyatlarına bir göz atabilirsin. Her ne kadar emsal şehirlere göre uygun görünse de Barselona’da taksi kullanmak için biraz bütçe ayırman gerekebilir.


Barselona için vize şartları neler?

Barselona'ya giriş yapmak için Schengen vizesine sahip olmalısın.

Barselona’ya girebilmek için konsolosluklardan Schengen vizesi almak gerekiyor. İstenen belgeler ve detaylar İspanya Konsolosluğu’nun sitesinden görüntülenebilir. İspanya vize ücreti, vize türü, seyahat süresi, Schengen vizesi veya D vize kategorilerine bağlı olarak değişiyor.


Barselona hakkında ipuçları ve önemli bilgiler

Verdiğimiz ipuçlarını incele ve Barselona seyahatinin tadını çıkar!

Barselona nerede? İstanbul-Barselona kaç saat?

Barselona İspanya’ya bağlı. İstanbul’dan Barselona’ya yolculuk yaklaşık olarak 3 saat 45 dakika sürüyor.

Barselona şehir merkezi neresi?

Katalunya Meydanı ve çevresi Barselona’nın kalbinin attığı yer olarak kabul ediliyor.

Barselona’da yapılması gerekenler neler?

Barselona’da görülecek yerler o kadar fazla ki, çoğu zaman gezginlerin tatil sürelerini bile aşıyor. Barcelona tarihi ve turistik yerlerinde turlamak ve şehrin futbol tutkusunu iliklere kadar hissetmek için Nou Camp’ı ziyaret etmek öncelikli olarak sıralanabilir. Bu arada tarihi yapıları incelerken şehirdeki müzeleri daha avantajlı gezmek için müze kart seçeneğini de değerlendirebilirsin. Barselona Müze Kart ile belli sayıdaki yeri uygun bir ücret karşılığında gezebilirsin. Bunun dışında Barselona müze giriş ücretlerini öğrenerek her gittiğin yerde de ödeyebilirsin.

Belirttiğimiz üzere şehirde aynı zamanda ünü dünyaya yayılmış haklı bir futbol tutkusu da var. Eğer seyahat tarihine denk düşerse bir maçı canlı izleyerek bu heyecana yakından tanık olabilirsin.

Peki, Barselona maç bileti nasıl alınır?

Bunun için Türkiye’de hizmet veren aracı firmalardan online olarak hizmet alabilirsin. Ancak maça gitmeyip sadece havayı teneffüs de edebilirsin. Bunun için Nou Camp’ın yolunu tutmalısın. Aynı zamanda müze olan Nou Camp giriş ücreti 25 Euro civarı.

Barselona’da denize girilir mi?

Barselona plajları dillere destan. Özellikle Barcelonata Plajı bu konuda haklı bir üne sahip. Eğer Barselona’ya ucuz uçak biletini temmuz-ağustos ayları için bulursan deniz-kum ve güneşin keyfine sonuna kadar varabilirsin.

Barselona hangi dili konuşuyor?

Barselona’da İspanyolca ve Katalanca konuşuluyor. Ancak kent oldukça turistik olduğundan her yerde İngilizce anlaşılabiliyor.

Barselona’da nereler gezilir?

Daha önce saydığımız yerler haricinde Barselona parkları da güzellikleriyle turistleri kendine çekiyor. Carmel Tepesi’ndeki Park Guell bu kategorideki en ünlülerden. Gaudi tarafından tasarlanan Park Guell, ünlü mimarın da yaşadığı ve şehirden biraz uzakta bir merkez. Park Guell’e ulaşmak için Katalunya Meydanı’ndan hareket eden otobüslerden yardım alınabiliyor. Park Guell giriş ücreti, 7,5 Euro’dan başlıyor.

Barselona’da ne yenir?

Barselona tam anlamıyla deniz ürünlerinin başkenti. İspanyolların ünlü pilavı paella’nın deniz mahsulleriyle hazırlanmış hali en çok sipariş edilen yemekler arasında yer alıyor. Elbette yine ülkeye özgü, taze meyvelerle hazırlanan içki sangria ile birlikte. Bunun yanı sıra küçük atıştırmalıklar olan tapaslarla da keyifli bir akşamüstü geçirmek mümkün.

Barselona’dan ne alınır?

Barselona alışverişe bir miktar daha fazla bütçe ayırman gereken bir yer. Çünkü gerçekten alınacak şeylerde sınır sadece sensin. Hem sokak pazarları, hem de alışveriş merkezleri bu açıdan tüm ihtiyaçlara cevap veriyor. Las Ramblas, Avinguda Diagonal, Mercat la Bouqeria ve Fira Artesana gibi merkezlerde yöresel ballardan elektronik ürünlere, antikalardan hediyelik eşyalara kadar tüm ürünler bulunabiliyor.

Barselona’da gece hayatı nerelerde akıyor?

Barselona gece hayatı her zevke hitap eden mekanlarla dolu. Sangria’nın her türlü çeşidinin servis edildiği kafelerde caz dinlemek de mümkün, hareketli disko yaşantısı da. Ancak Barselona’ya gitmişken bir akşamını mutlaka bir flamenko gösterisine ayırmanı öneririz. Şehre gittiğinde akşam yapılacak gösteriler için detaylı bilgi alabilirsin.

Barselona’dan bunları yapmadan dönme:

– Doğa ve insanı en iyi işleyen mimar Gaudi’nin eseri La Pedra’yı ziyaret et.
– Crema Catalana’yı mutlaka dene.
– Rengarenk şekerleme dükkanlarından alışveriş yap.


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Çoklu Uçuş
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
 • Karışık
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class