Ucuz Barselona uçak bileti

Gidiş dönüş
1 yetişkin
Ekonomi
Nereden?
Nereye?
22.9 Çar
29.9 Çar

Barselona havalimanlarına en ucuz uçuşlar

Sana en yakın şehirden veya havalimanından bu Barselona havalimanlarına en ucuz uçuşları bul
İstanbul Havalimanı
Barselona Havaalanı Havalimanı

İstanbul - Barselona ARASI EN UCUZ ROTA

İstanbul Havalimanı (IST) - Barselona Havaalanı Havalimanı (BCN)

İstanbul - Barselona uçuşları genellikle ortalama fiyatı ₺ 2.230 olan İstanbul - Barselona Havaalanı uçuşlarından daha ucuzdur

İSTANBUL HAVALIMANI - BARSELONA UÇUŞU IÇIN EN UCUZ AYMart%19 daha ucuzİstanbul Havalimanı - Barselona uçuşunun Mart ayında ortalama fiyatı sadece ₺ 1.814
İSTANBUL HAVALIMANI - BARSELONA UÇUŞLARI IÇIN EN PAHALI AYEylül%31 daha pahalıİstanbul Havalimanı - Barselona uçuşları Eylül ayında yaklaşık ₺ 2.916 tutmaktadır
İSTANBUL HAVALIMANI - BARSELONA UÇUŞLARI IÇIN EN POPÜLER AYEylül385% kullanıcı daha ziyaret ettimomondo kullanıcıları İstanbul Havalimanı - Barselona uçuşları için en çok Eylül ayında arama yaptı

Barselona uçuşları için en iyi zaman

İberya’nın ılıman iklimi, Barselona hava durumunda da kendini hissettiriyor. Sıcak ve ılıman bir iklimin hüküm sürdüğü Barselona’da kış mevsimi yağış miktarını artırsa da her dönem seyahate açık. Özellikle temmuz ve ağustos aylarında havalar çok ısındığından ve güneş yüzünü tüm cömertliğiyle gösterdiğinden gezginlerin yolu özellikle Barselona sahillerine bu tarihlerde düşüyor.

 • Barselona varışlı en ucuz uçak bileti hangisidir?

  Barselona seyahati için momondo üzerinden bulunan ve en iyi fiyata sahip uçak bileti Paris kalkışlıdır ve kişi başına ₺ 210 fiyata sahiptir. Bu fiyat, ortalama bir Barselona uçak bileti fiyatından %92 daha düşüktür. Bulunduğun bölgeden Barselona varışlı en ucuz uçak biletini bulabilmek için momondo'nun Uçak Bileti Fiyat Rehberi'ni kullan.

 • Barselona uçuşu için fiyatların en düşük olduğu ay hangisidir?

  Mart ayı genellikle Türkiye - Barselona uçak bileti fiyatlarının en düşük olduğu aydır. Bu ay sezon dışı olduğu için fiyatların ₺ 1.814 civarında olmasını bekleyebilirsin. Barselona seyahatine Mart ayında çıkamayacaksan Şubat ayı da uygun fiyata bilet bulabileceğin iyi bir alternatiftir. momondo üzerinden bu ay için bulabileceğin fiyatlar ortalama ₺ 1.865 civarındadır.

 • Barselona uçuşunu ne kadar önceden rezerve etmeliyim?

  Türkiye - Barselona uçuşu için uçak biletini varış tarihinden 32 gün önce rezerve etmeni öneriyoruz çünkü momondo kullanıcıları genellikle en uygun fiyatlı uçak biletlerini bu zamanlarda buluyor. Kullanıcılarımız Barselona varışlı uçak biletlerini ortalama olarak ₺ 2.230 fiyata bulmaktadır. Bu zaman diliminin dışında da uygun fiyata Barselona varışlı uçak biletleri bulabileceğini unutma. momondo kullanıcıları son zamanlarda ₺ 1.060'ye Türkiye - Barselona uçak bileleri buldu.

 • Bölgeyi gezip görmek için Barselona uçuşu ne zaman rezerve edilmelidir?

  Barselona uçuşunu planlamak ve bölgeyi gezmek için en iyi zaman, sıcaklıkların çok yüksek olmadığı ve yağmur yağma ihtimalinin orta seviyede olduğu dönemdir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda Ekim ayının bölgeyi ziyaret etmek için yılın en iyi zamanı olduğunu söyleyebiliriz.

 • Barselona yakınında alternatif bir havalimanı var mı?

  Barselona civarında alternatif ve daha ucuz bir havalimanı bulma ihtimalin var. Barselona şehrine seyahat ediyorsan Girona-Costa Brava Havalimanı (Barselona şehir merkezine 75 km), Reus Havalimanı (Barselona şehir merkezine 88 km) veya Lleida Lleida-Alguaire Havalimanı (Barselona şehir merkezine 142 km) varışlı bir uçuş rezerve etmeyi düşünebilirsin.

 • Barselona uçuşu için daha ucuz bir alternatif var mı?

  Fiyatlar, yolcuların kalkış noktalarına göre farklılık gösterse de genel olarak Girona-Costa Brava Havalimanı, kişi başına ortalama ₺ 2.478 ile Barselona içinde uçulabilecek en ucuz havalimanıdır. Kullanıcılarımız genellikle en iyi fiyatları momondo'nun Uçak Bileti Fiyat Rehberi'ni kullanırken bulur.


momondo'da bulunan Barselona uçak bileti fırsatları

Türkiye içindeki havalimanlarından Barselona noktasına momondo kullanıcılarının bulduğu en uygun bilet fiyatlarından bazılarına göz at
Birden Fazla Hava Yolu
11 Kas
SAW07:00İstanbul Sabiha Gökçen
6sa. 25dk.
1 aktarma
BCN13:25Barselona Havaalanı
15 Kas
BCN02:40Barselona Havaalanı
9sa. 20dk.
1 aktarma
SAW12:00İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.060
Benzerini bul
Birden Fazla Hava Yolu
14 Eki
SAW10:15İstanbul Sabiha Gökçen
10sa. 40dk.
1 aktarma
BCN20:55Barselona Havaalanı
8 Oca
BCN04:35Barselona Havaalanı
7sa. 25dk.
1 aktarma
SAW12:00İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.102
Benzerini bul
Birden Fazla Hava Yolu
15 Kas
SAW07:00İstanbul Sabiha Gökçen
26sa. 05dk.
1 aktarma
BCN09:05Barselona Havaalanı
19 Kas
BCN10:25Barselona Havaalanı
23sa. 30dk.
1 aktarma
SAW09:55İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.161
Benzerini bul
Birden Fazla Hava Yolu
27 Eyl
SAW10:15İstanbul Sabiha Gökçen
10sa. 35dk.
1 aktarma
BCN20:50Barselona Havaalanı
20 Eki
BCN06:40Barselona Havaalanı
8sa. 55dk.
1 aktarma
SAW15:35İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.170
Benzerini bul
Birden Fazla Hava Yolu
2 Ara
SAW08:45İstanbul Sabiha Gökçen
6sa. 45dk.
1 aktarma
BCN15:30Barselona Havaalanı
9 Ara
BCN02:15Barselona Havaalanı
10sa. 50dk.
1 aktarma
SAW13:05İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.178
Benzerini bul
Birden Fazla Hava Yolu
14 Eki
SAW07:30İstanbul Sabiha Gökçen
11sa. 30dk.
2 aktarma
BCN19:00Barselona Havaalanı
8 Oca
BCN04:35Barselona Havaalanı
7sa. 25dk.
1 aktarma
SAW12:00İstanbul Sabiha Gökçen
₺ 1.204
Benzerini bul

En ucuz tek yönlü Barselona uçuşlarını bul

Tek yönlü Türkiye - Barselona uçuşlarını arıyorsan . fırsatlarımıza aşağıdan göz at
Birden Fazla Hava Yolu
3 Şub
SAW07:00İstanbul Sabiha Gökçen
6sa. 25dk.
1 aktarma
BCN13:25Barselona Havaalanı
Birden Fazla Hava Yolu
17 Oca
SAW16:50İstanbul Sabiha Gökçen
25sa. 30dk.
1 aktarma
BCN18:20Barselona Havaalanı
Birden Fazla Hava Yolu
11 Kas
SAW07:00İstanbul Sabiha Gökçen
6sa. 25dk.
1 aktarma
BCN13:25Barselona Havaalanı

Barselona şehrine hangi hava yolları uçuyor?

Buradan Barselona uçuşları için en popüler ve en ucuz hava yollarından bir seçki bulabilirsiniz

İstanbul’dan Barselona’ya direkt uçan iki havayolu şirketi var. Türk Hava Yolları hem Sabiha Gökçen Havaalanı, hem de Atatürk Havaalanı’ndan seferler düzenlerken; Pegasus Hava Yolları’nın Barselona uçuşları Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan yapılıyor.


Barselona yakınındaki havalimanları

Barselona şehrindeki tüm havaalanları ve şehir merkezinden uzaklıkları aşağıda yer almaktadır

Barselona havaalanları iki tane olarak bilinse de, Türkiye merkezli uçuşların her ikisi de El Prat olarak da bilinen Barselona Uluslararası Havaalanı’na yapılıyor. Büyük bir alışveriş merkezi görünümünde olan Barselona Uluslararası Havaalanı’ndan merkeze ulaşım da oldukça kolay. İki terminali bulunan havaalanınn her ikisinin de çıkışlarında konumlanan otobüsler yaklaşık 5 dakikada bir hareket ediyor.

Barselona Havaalanı şehir merkezi ulaşımında trenler ise tarifelerine uygun olarak her yarım saatte bir merkeze doğru yola çıkıyor. Bu arada Barselona Havaalanı metro duraklarının da bir parçası. L9 Sud hattı ile kent merkezi ve havaalanı arasında gidip gelmek mümkün. Transfer saatlerin uymazsa havaalanında dinlenmek ve kahve içmek için de birçok alan mevcut. Buralarda internet ve elektronik aletleri şarj etmek için prizler de var. Bu arada İspanya’da elektrik prizlerinin Türkiye’den farkı olmadığından yanına dönüştürücü alman gerekmediğini de seyahat notlarına ekleyebilirsin.


Barselona varışlı popüler güzergâhlar

Barselona için en ucuz fiyat ve en kısa uçuş süresi ile beraber en sık aranan uçuşlar
İstanbul - Barselona Uçuşları
En kısa uçuş süresi3sa. 35dk.
En ucuz fiyat₺ 1.060
İzmir - Barselona Uçuşları
En kısa uçuş süresi7sa. 05dk.
En ucuz fiyat₺ 1.526
Ankara - Barselona Uçuşları
En kısa uçuş süresi7sa. 50dk.
En ucuz fiyat₺ 1.857
Antalya - Barselona Uçuşları
En kısa uçuş süresi8sa. 40dk.
En ucuz fiyat₺ 2.620

Barselona gezisinin en can alıcı noktalarından biri de şehir içi ulaşımındaki ince detaylar. Öncelikle Barselona metro hattından başlayalım. Metrolar cumartesi günleri 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Haftanın kalan günlerinde de geç saatlere kadar hizmet veren metro ağından maksimum fayda sağlamak için merkeze yakın konaklama seçeneği tercih edilebilir. Barselona metro bileti ve temin edeceğin diğer biletler tüm toplu taşıma araçlarında geçerli.

Daha avantajlı bir alternatif arayanlar için ise Barselona Kart seçeneği var. 3, 4 ve 6 günlük olarak alınabilen Barselona Kart’la aynı zamanda onlarca müzeye ücretsiz giriş ve diğer Barselona gezilecek yerlerine de indirim hakkı sunuluyor. Bunun yanı sıra Barselona’da bolca yürünecek alan olduğunu da belirtmeliyiz. Çoğu zaman herhangi bir toplu taşımaya binmeye bile gerek duyulmayacağından Barselona araç kiralamaya çok da uygun bir kent değil. Eğer illa konforlu bir seçenek arıyorsan Barselona taksi fiyatlarına bir göz atabilirsin. Her ne kadar emsal şehirlere göre uygun görünse de Barselona’da taksi kullanmak için biraz bütçe ayırman gerekebilir.


Barselona’ya girebilmek için konsolosluklardan Schengen vizesi almak gerekiyor. İstenen belgeler ve detaylar İspanya Konsolosluğu’nun sitesinden görüntülenebilir. İspanya vize ücreti, vize türü, seyahat süresi, Schengen vizesi veya D vize kategorilerine bağlı olarak değişiyor.


Barselona seyahatini planlamaya başla


Barselona nerede? İstanbul-Barselona kaç saat?

Barselona İspanya’ya bağlı. İstanbul’dan Barselona’ya yolculuk yaklaşık olarak 3 saat 45 dakika sürüyor.

Barselona şehir merkezi neresi?

Katalunya Meydanı ve çevresi Barselona’nın kalbinin attığı yer olarak kabul ediliyor.

Barselona’da yapılması gerekenler neler?

Barselona’da görülecek yerler o kadar fazla ki, çoğu zaman gezginlerin tatil sürelerini bile aşıyor. Barcelona tarihi ve turistik yerlerinde turlamak ve şehrin futbol tutkusunu iliklere kadar hissetmek için Nou Camp’ı ziyaret etmek öncelikli olarak sıralanabilir. Bu arada tarihi yapıları incelerken şehirdeki müzeleri daha avantajlı gezmek için müze kart seçeneğini de değerlendirebilirsin. Barselona Müze Kart ile belli sayıdaki yeri uygun bir ücret karşılığında gezebilirsin. Bunun dışında Barselona müze giriş ücretlerini öğrenerek her gittiğin yerde de ödeyebilirsin.

Belirttiğimiz üzere şehirde aynı zamanda ünü dünyaya yayılmış haklı bir futbol tutkusu da var. Eğer seyahat tarihine denk düşerse bir maçı canlı izleyerek bu heyecana yakından tanık olabilirsin.

Peki, Barselona maç bileti nasıl alınır?

Bunun için Türkiye’de hizmet veren aracı firmalardan online olarak hizmet alabilirsin. Ancak maça gitmeyip sadece havayı teneffüs de edebilirsin. Bunun için Nou Camp’ın yolunu tutmalısın. Aynı zamanda müze olan Nou Camp giriş ücreti 25 Euro civarı.

Barselona’da denize girilir mi?

Barselona plajları dillere destan. Özellikle Barcelonata Plajı bu konuda haklı bir üne sahip. Eğer Barselona’ya ucuz uçak biletini temmuz-ağustos ayları için bulursan deniz-kum ve güneşin keyfine sonuna kadar varabilirsin.

Barselona hangi dili konuşuyor?

Barselona’da İspanyolca ve Katalanca konuşuluyor. Ancak kent oldukça turistik olduğundan her yerde İngilizce anlaşılabiliyor.

Barselona’da nereler gezilir?

Daha önce saydığımız yerler haricinde Barselona parkları da güzellikleriyle turistleri kendine çekiyor. Carmel Tepesi’ndeki Park Guell bu kategorideki en ünlülerden. Gaudi tarafından tasarlanan Park Guell, ünlü mimarın da yaşadığı ve şehirden biraz uzakta bir merkez. Park Guell’e ulaşmak için Katalunya Meydanı’ndan hareket eden otobüslerden yardım alınabiliyor. Park Guell giriş ücreti, 7,5 Euro’dan başlıyor.

Barselona’da ne yenir?

Barselona tam anlamıyla deniz ürünlerinin başkenti. İspanyolların ünlü pilavı paella’nın deniz mahsulleriyle hazırlanmış hali en çok sipariş edilen yemekler arasında yer alıyor. Elbette yine ülkeye özgü, taze meyvelerle hazırlanan içki sangria ile birlikte. Bunun yanı sıra küçük atıştırmalıklar olan tapaslarla da keyifli bir akşamüstü geçirmek mümkün.

Barselona’dan ne alınır?

Barselona alışverişe bir miktar daha fazla bütçe ayırman gereken bir yer. Çünkü gerçekten alınacak şeylerde sınır sadece sensin. Hem sokak pazarları, hem de alışveriş merkezleri bu açıdan tüm ihtiyaçlara cevap veriyor. Las Ramblas, Avinguda Diagonal, Mercat la Bouqeria ve Fira Artesana gibi merkezlerde yöresel ballardan elektronik ürünlere, antikalardan hediyelik eşyalara kadar tüm ürünler bulunabiliyor.

Barselona’da gece hayatı nerelerde akıyor?

Barselona gece hayatı her zevke hitap eden mekanlarla dolu. Sangria’nın her türlü çeşidinin servis edildiği kafelerde caz dinlemek de mümkün, hareketli disko yaşantısı da. Ancak Barselona’ya gitmişken bir akşamını mutlaka bir flamenko gösterisine ayırmanı öneririz. Şehre gittiğinde akşam yapılacak gösteriler için detaylı bilgi alabilirsin.

Barselona’dan bunları yapmadan dönme:

– Doğa ve insanı en iyi işleyen mimar Gaudi’nin eseri La Pedra’yı ziyaret et.
– Crema Catalana’yı mutlaka dene.
– Rengarenk şekerleme dükkanlarından alışveriş yap.