Uçuş Hava yolları Turkish Airlines

Turkish Airlines hava yolları uçak bileti rezerve et

Gidiş-Dönüş
Ekonomi
Washington (WAS)
Nereye
Çar 5-1
Çar 12-1
Herhangi bir ay
momondo ile diğer siteleri karşılaştırın |

Turkish Airlines için kısa bilgiler

Dakiklik
%77
Rötarlı uçuşlar
%10
Uçuşlar iptal edildi
%1
El bagajı
56х36х23
10 kg
Bagaj Girişi
Ekstra ücret uygulanabilir

Hikayesine 1933 yılında 5 uçak ve 19 koltukla başlayan Türk Hava Yolları, şu anda tüm dünyada yaklaşık 238 güzergaha sefer düzenliyor. Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Güney Afrika ve Kuzey Afrika, aynı zamanda Star Alliance üyesi de olan Türk Hava Yolları’nın portföyünde yer alıyor. Türk havayolu şirketlerinin en köklüsü olan THY, uçak sefer seçenekleriyle misafirlerine özgürlük alanı da açıyor.

Her bütçeye uygun uçak bileti sunan Türk Hava Yolları, son yıllarda yaptığı atılımlarla uluslararası arenada da kendine yer edindi. 2013 yılında dünyada en fazla noktaya uçan havayolu unvanını kazanan şirket, tam beş defa Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçildi.


Diğer destinasyonlara uçuşlar

THY’de biletleme

THY’de bilet iptal/iade şartları neler?

İç hat biletlerde promosyon sınıfı hariç ekonomi uçuşlarında, uçuştan 1-12 saat önce yapılan iptal/iade işlemlerinde %40 ceza ücreti kesiliyor. Uçuştan 12 saat veya daha önce bilet üzerinde yapılan THY bilet iade işlemlerinde ise %20 ceza ücreti alınıyor. Business Class ve B sınıfı ekonomi yolcuları için ise uçuştan 1-12 saat önce yapılan iptal/iade işlemlerinde %30 ceza ücreti kesiliyor. Uçuştan 12 saat veya daha önce bilet üzerinde yapılan iptal/iade işlemlerinde %10 ceza ücreti tahsil ediliyor. Tüm THY uçak biletleri iptalinde ceza kesintisi sonrası para iadesi, Biletleme Servis Ücreti hariç kalan tutar oluyor.

Eğer THY uçak biletin dış hatlardansa iptal/iade işlemi uygulamak istediğin takdirde, biletinin iadesine ücret koşulları tarafından belirlenen oranda kesinti uygulanıyor. İade edilemez kuralı olan biletlerin ücreti geri ödenmiyor. Bu uçuşlarda sadece bilet düzenlenirken tahsil edilen “iade edilebilir” vergileri alabilirsin.

THY bilet değişikliği veya erteleme nasıl yapılır?

Uçak bileti erteleme de iptali gibi bazı esaslara dayanıyor. Bilet üzerinde değişiklik işlemi sadece web sitesi ve mobil uygulama üzerinden kredi kartı ile alınan iç hat uçuşları için yapılabiliyor.

Ekonomi sınıfı uçuşlarda;
Uçuştan 1-12 saat önce bilet üzerinde yapılan değişiklik işlemlerinde %30 ceza ücreti alınıyor.
Uçuştan 12 saat veya daha önce THY bilet değiştirme durumunda ise %10 ceza ücreti tahsil ediliyor.

THY First Class ve B sınıfı Ekonomi uçuşlarda;
Uçuştan 1-12 saat önce yapılan bilet değişikliğinde %30 ceza ücreti alınıyor.
Uçuştan 12 saat veya daha öncesi için ise herhangi bir ceza uygulanmıyor.

THY’nin iptal edilen uçak seferleri için yolcu hakları neler?

Bu durumda uçuşa göre, THY tarafından rezervasyon ve parkur değişiklikleri, iade imkanı, bilet süresinin uzatılması gibi haklar tanınabiliyor.

THY’de check-in

THY rezervasyonumu yaptırdım, koltuk seçimimi de bir an önce tamamlamak istiyorum. Mutlaka havaalanına mı gitmem gerekiyor?

THY check-in yani uçakta koltuk seçimi konusunda birçok alternatif sunuyor. Eğer istersen havaalanında kontuara gitmeden de koltuk rezervasyonunu yaptırabilirsin. Uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in, uçuşa 90 dakika kala sona eriyor.

THY’de koltuk seçimi nasıl yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi online check-in yoluyla kalan koltuklar arasından dilediğini seçebilirsin. Bunun dışında havaalanına gittiğinde kontuardan iç hatlarda uçuş saatine 45 dakika öncesine, dış hatlarda ise 90 dakika kalaya kadar THY uçak biletini alabilirsin. Ayrıca THY kioskları da self check-in olanağıyla havaalanlarında hizmet veriyor. Buradan hem kendinin hem de seninle aynı PNR’a sahip kişilerin koltuklarını seçebilir, değiştirebilir ve biniş kartlarını bastırabilirsin.

THY’de bagaj

Türk Hava Yolları’nın yurtdışı uçuşlarında ve iç hatlarda bagaj hakkı kaç kilogram?

Bagaj hakkı tüm uçuş sınıflarında değişiklik gösteriyor.

Yurtiçi uçuşlarda business class yolcularının çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin 30’ar kilogram bagaj hakkı var. Bu rakam ekonomi sınıfında seyahat edenler için 20, promosyon bilet sahiplerine ise 15 kilogram. Ayrıca her bebeğin de 10’ar kilogram bagaj hakkı mevcut.

THY yurtdışı bagaj hakkı da yine business yolcuları için 30, ekonomi bölümündekiler için ise 20 kilogram. Bebek yolcular ise 10 kilogram ve ek olarak 115 cm’lik bir adet puset hakkına sahip.

THY’nin Amerika, G. Amerika, Kanada, Arjantin, Kolombiya, Panama, Küba, Venezuela, Nijerya, Nijer, Gana, Fildişi Sahili, Senegal, Moritanya, Kamerun, Burkina Faso, Gabon, Çad ve Dem. Kongo Cum., Benin Halk Cumhuriyeti, Mali, Guinea, Sudan, Angola, Mauritius, Madagaskar, Seyşeller, Japonya, Sierra Leone uçuşlarında uygulanan ücretsiz bagaj hakkı ise biraz daha değişiklik gösteriyor. 158 cm ölçülerinde en fazla iki bagajın kabul edildiği uçuşlarda bunların her birinin business class için 32, ekonomi sınıfı için ise 23 kilogram olması gerekiyor. Bebek yolcuların da 115 cm ölçülerinde 1 bagaj ve 1 puset hakkı var, onların da alabileceği 23 kilogram mevcut.

Bagaj hakları özel durumlarla farklılık gösterebiliyor mu?

Uçuşlardaki bagaj hakları varış noktasına göre değişebiliyor. Bunun için yola çıkmadan önce teyit almak için THY satış ofislerine danışmakta fayda var.

THY kabin bagajı büyüklüğü ne olmalı?

El bagajı da denilen kabin bagajı, en fazla 8 kilo ağırlığında olmalıdır. Tam da bu noktada kabin bagajı ölçülerinin 55*40*23 cm ölçülerinde olması gerektiği THY tarafından belirtiliyor.

THY’nin fazla bagaj ücretleri nedir?

THY ekstra bagaj satın alma işlemleri satış ofisinden yürütülüyor. İç hatlarda sınıf fark etmeksizin kilogram başına 6 TL ücret alınıyor. Yurtdışı uçuşlarında ise bölgeden bölgeye ücret tablosu incelenebilir. Burada miktar, çıkış ve varış noktalarının bulundukları bölgeler ile Türkiye arasında belirlenen seviyelerin toplanması esasına dayanıyor.

Kayıp bagaj problemi yaşarsam THY buna nasıl bir çözüm getiriyor?

Öncelikle THY kayıp eşya bürolarına başvurmak gerekiyor. Buradan verilecek olan “Bagaj Aksaklık Formu”nu da saklamak şart. Bagajın durumu, THY web sitesindeki kayıp bagaj takip sayfasından izlenebiliyor. Kayıp bagajla ilgili bilgi almak için 444 0 849 numaralı telefondan THY müşteri hizmetlerini arayabilir veya bat@thy.com adresine e-posta gönderebilirsin.

THY’de servis ve diğer hizmetler

Türk Hava Yolları’nın yemek menüsü nasıl?

THY, kaliteli hizmeti ve servisiyle dünya çapında üne kavuşmuş bir firma. THY yemek şirketi Turkish DO&CO da bu alanda haklı bir şöhrete sahip. Menü tasarım ve konseptini üstlenen şirket, vejetaryen menülerden, düşük kalorili seçeneklere kadar birçok alternatifi özenle hazırlıyor. THY’de online check-in esnasında genel menüden ayrı olarak hassasiyetlerine özel yemek seçimi yapabilirsin.

Bunun yanı sıra THY kahvaltı ikramlarından akşam yemeklerine kadar her öğün için lezzetli seçenekler servis ediyor. Sıcak sandviçler ve özenle hazırlanmış Türk kahvaltısı uçak içi ikramların en iyileri arasında sayılıyor. Dünya mutfaklarından da örnekler sunan Türk Hava Yolları, uzun mesafeli uçuşlarda “Flying Chef” uygulamasını sunuyor. Bu uygulamayla Türk Hava Yolları ve DO&CO A.G. ortaklığı olan Turkish DO&CO tarafından hazırlanan farklı menü konseptleri yolcuya tanıtılarak, uçuşta görevli kabin ekibine yemeğin hazırlanması esnasında profesyonel destek sağlanıyor. Türk Hava Yolları uçuşlarında ikramlardan herhangi bir ücret talep edilmiyor. Sadece ikramlar uçuş sınıflarına göre farklılık gösterebiliyor.

THY CIP Lounge nedir?

Lounge hizmeti, özellikle uzun uçuşlar sırasında internet olanağı, yemek servisi ve sunduğu dinlenme fırsatlarıyla faydası yadsınamayan bir servis. THY bu hizmeti Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar ve Atatürk Havaalanı İç Hatlar Gidiş – Dış Hatlar Geliş terminallerinde uyguluyor. Bu üç CIP salonundan da faydalanmak için Miles&Smiles Card’a sahip olmak gerekiyor. Classic Plus, Elite ve Elite Plus Card’lara sahip olanlar CIP salonlarından faydalanabiliyorlar. Atatürk Havaalanı’nda lounge fiyatları, iç hatlarda 50 TL, dış hatlarda 100 TL. Sabiha Gökçen Havalimanı Lounge’ında ise giriş 70 TL.

THY’nin uçak içi eğlence sistemi PLANET nedir?

Geliştirilen PLANET sisteminde, uçak içi filmler, albüm kanalı, kısa program kanalı, radyo kanalları, oyun kanalı, çocuk kanalı, sesli kitap kanalı, haber kanalı ve kısa mesaj ile e-mail gönderebilme/cevabı okuyabilme seçenekleri yer alıyor. Bilgi bölümünde ise filo, kargo, Türk Hava Yolları Özel Yolcu Programı, destinasyon rehberi, Türkiye bilgi rehberi, havaalanı haritası, uçuş haritası ve uçuş kamerası bulunuyor. Aynı zamanda uçağın önündeki ve altındaki iki kamera ile tüm yolcular inişi ve kalkışı izleyebiliyor.

THY uçak içi iletişim servis ücretleri ne kadar?

Kısa mesaj veya e-posta göndermek ya da almak 1,60 Dolar olarak ücretlendiriliyor. Kısa mesaj veya e-mail teknik aksaklıklar nedeniyle gönderilemezse işlem için ücret alınmıyor.


Popüler Turkish Airlines güzergâhları

Seyahat planlarında esneksen şu seçili Turkish Airlines güzergâhlarına göz at.
Gaziantep - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 40dk.
En ucuz fiyat
₺ 232
İstanbul - Gaziantep
En kısa uçuş süresi
1sa. 30dk.
En ucuz fiyat
₺ 232
Antakya - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 40dk.
En ucuz fiyat
₺ 273
Antalya - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 15dk.
En ucuz fiyat
₺ 273
Dalaman - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 15dk.
En ucuz fiyat
₺ 396
Ankara - İstanbul
En kısa uçuş süresi
0sa. 55dk.
En ucuz fiyat
₺ 396
Denizli - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 05dk.
En ucuz fiyat
₺ 437
İzmir - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 05dk.
En ucuz fiyat
₺ 464
Bodrum - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 10dk.
En ucuz fiyat
₺ 477
Kayseri - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 15dk.
En ucuz fiyat
₺ 532
Odesa - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 30dk.
En ucuz fiyat
₺ 532
Adana - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 30dk.
En ucuz fiyat
₺ 532
Tel Aviv - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 50dk.
En ucuz fiyat
₺ 614
Trabzon - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 45dk.
En ucuz fiyat
₺ 627
Şanlıurfa - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 45dk.
En ucuz fiyat
₺ 655
Sivas - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 30dk.
En ucuz fiyat
₺ 668
Diyarbakır - İstanbul
En kısa uçuş süresi
2sa. 00dk.
En ucuz fiyat
₺ 682
Erzurum - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 55dk.
En ucuz fiyat
₺ 696
Van - İstanbul
En kısa uçuş süresi
2sa. 10dk.
En ucuz fiyat
₺ 723
Lefkoşa - İstanbul
En kısa uçuş süresi
1sa. 30dk.
En ucuz fiyat
₺ 873
Daha fazla görüntüle
Uçuş Hava yolları Turkish Airlines
 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Çoklu Uçuş
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
 • Karışık
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class
Ekonomi
 • Ekonomi
 • Premium Ekonomi
 • Business
 • First Class